У неділю, 21 липня, у Львові попрощалися з відомою мовознавицею, доктором філологічних наук, колишнім народним депутатом Іриною Фаріон. Її цинічно вбив невідомий посеред білого дня 19 липня просто біля власного будинку. На церемонію прощання прийшли тисячі людей. Як усе відбувалося, бачила кореспондентка Коротко про.
Люди на вулиці все підходили й підходили, щоб виказати останню шану пані Ірині. Фото: Мирослава Бзікадзе.
Зробила багато для розвитку української мови
На площі перед Гарнізонним храмом святих апостолів Петра і Павла та прилеглих вулицях — ніде яблуку впасти. Там зібралося кілька тисяч народу, аби віддати останню шану відомій львів’янці. Хтось — у вишиванках, хтось — із букетами чи вінками. Серед присутніх і бійці легіону «Свобода». Навколо чергують багато поліцейських та карети «швидкої».
Близько 19:00 катафалк привіз труну із тілом Ірини Фаріон. Портрети загиблої несли дочка та онуки. Хрест — зять, який зараз служить у Національній гвардії.
— Її можна любити, а можна не любити. Але не можна відкинути того, що вона була геніальною людиною, яка багато зробила для розвитку української мови, — каже львів’янка Ольга. — Ще моя дочка у 90-х була її студенткою, завжди нею пишалася. Казала, мама, якби ти знала, яка це дивовижна жінка і справедлива викладачка.
Жінка прийшла із двома трояндами. Каже, донька зараз за кордоном, але вона хоче віддати останню шану Ірині Дмитрівні.
У натовпі люди перешіптуються, обговорюють, хто міг бути замовним її вбивства:
— Та всяке може бути. Якщо чесно, вона була досить різка у своїх висловах, але мала своїх шанувальників, свою аудиторію… Не нам судити, Бог їй суддя…
Щоб зайти до храму, довелося проштовхнутися практично боком повз натовп. На вулиці досить свіжо, але у церкві — суцільна задуха. Якісь жіночки на лавці обмахуються газетою.
Донька Ірини Фаріон – Софія Семчишин з доньками. Фото: Телеграф.
— Тут дуже спекотно, але я не могла не прийти, — каже 73-річна бабуся. — Такий похорон у Львові… Така людина… Не кажу, святою вона не була, але щоб так — серед білого дня, у Львові, в дворі багатоповерхівки вбити людину, професора, не якогось бандита! За незалежної України такого не пам’ятаю.
Церемонія прощання з Іриною Фаріон мала тривати до 22:00. Але люди йшли і шли… У понеділок, 22 липня, її поховають на Личаківському кладовищі, неподалік від могили композитора, вбитого НКВДистами, Володимира Івасюка.
Ірину Фаріон можна було любити чи не любити, але вона багато зробила для розвитку української мови. Фото: Мирослава Бзікадзе.
Поліція оприлюднила фото підозрюваного у вбивстві
В Ірину Фаріон невідомий стріляв ввечері 19 липня біля її будинку на вулиці Масарика. Куля влучила у голову. Пізно ввечері того ж дня медики повідомили, що її поранення виявилися несумісними з життям.
— Ми не знаємо хто це зробив, але бачили підозрілого чоловіка біля будинку. Він кілька днів там крутився. Викликати поліцію? А які підстави? Він нічого не порушував просто собі сидів на лавці. Хто ж на такий виклик поїде? — каже сусідка Ірини Фаріон, яка прийшла на похорон.
Правоохоронці спершу кваліфікували напад на Ірину Фаріон як «замах на умисне вбивство». Офіс генерального прокурора вночі 20 липня перекваліфікував злочин на умисне вбивство. Слідство розглядає кілька версій вбивства. За словами міністра внутрішніх справ Ігор Клименка, основні версії — особиста неприязнь та громадсько-політична діяльність. Правоохоронці також не виключають, що вбивство було замовним.
Поліція вже показала підозрюваного в причетності до вбивства Фаріон. На сторінці Національної поліції у Facebook повідомляється, що підозрюваному на вигляд близько 20 років, він має зріст 170-180 см та худорляву статуру.
В храмі було тісно від тих, хто бажав попрощатись з Іриною Дмитрівною. Фото: Мирослава Бзікадзе.
Залиште відповідь