Всесвітній день електрозв’язку та інформаційного суспільства відзначають 17 травня

Цей день вважається професійним святом усіх фахівців IT-сфери.

Міжнародне свято електрозв'язку та інформаційного суспільства — це міжнародний день, який щороку відзначають 17 травня. Раніше цей день називався днем телекомунікацій та всесвітнім днем інформаційного суспільства. Свято відзначається досить давно, з 1969 року, коли на сесії ради Міжнародного союзу електрозв'язку було прийнято рішення про його створення. Дата святкування вибрана аж ніяк не випадково, саме 17 травня 1865 року була підписана вперше міжнародна Телеграфна Угода в Парижі, якій передували два з половиною місяці важких переговорів. Цей рік є основою міжнародного Телеграфного Союзу, який з 1932 року носить назву Міжнародного Союзу Електрозв'язку, інформує Ukr.Media.

Проблеми інформаційного співтовариства завжди хвилювали громадськість. В 2003 році в Женеві проходила всесвітня зустріч з питань інформаційного суспільства, другий етап якої відбувся вже в Тунісі в 2005 році, де була прийнята програма розвитку інформаційного суспільства. Основні цілі Туніської програми полягали в популяризації інтернету, як загальнодоступного міжнародного засобу комунікації, і подолання цифрової прірви у світових масштабах. Тоді ж і було прийнято звернення, адресоване Генеральній Асамблеї ООН, ввести свято — Міжнародний день інформаційного суспільства, а датою його святкування вважати 17 травня. У 2006 році на Генеральній Асамблеї ООН проголосила Всесвітнім днем інформаційного суспільства 17 травня. Кофі Аннан, Генеральний секретар ООН відзначив важливість проголошення цього пам'ятного дня у своєму посланні 2006 року. Зазначена дата підкреслює прискорення темпів розвитку і величезні можливості інформаційно-комунікаційних технологій, сказав К. Аннан. Він закликав держави-члени ООН направити максимум зусиль на створення вільного та безпечного інформаційного суспільства, підвищувати безпеку і зміцнювати довіру до інформаційно-комунікаційних технологій. Згодом на конференції ООН, що проходила в Анталії в 2006 році, було прийнято рішення вважати 17 травня «Міжнародним днем електрозв'язку та інформаційного суспільства».

Сьогодні в цей день, 17 травня прийнято вітати з професійним святом усіх тих, хто зайнятий у сфері інформаційних технологій. Це професійне свято системних адміністраторів, програмістів, веб-дизайнерів і інтернет-провайдерів, редакторів інтернет-видань і інших професій даної сфери діяльності.

Джерело