Втрата Часового Яру — це лише питання часу — ГУР

Втрата Часового Яру - це лише питання часу - ГУР

Фото: Генштаб ЗСУ Найбільш запеклі бої відбуваються на сході

Росія насамперед йде за своїм планом «звільнення» всіх східних районів Донецької та Луганської областей України і це завдання незмінне з 2022 року, заявили в розвідці.

Заступник начальника Головного управління розвідки Міноборони України Вадим Скібіцький вважає, що висотний опорний пункт у місті Часів Яр має бути предметом занепокоєння, адже його втрата відкриває шлях на останні великі міста Донецької області. Про це у четвер, 2 травня, він сказав в інтерв’ю виданню The Economist.

За словами Скібіцького, ймовірно, окупація Часового Яру, це «лише питання часу, коли це місто впаде, як Авдіївка, яку росіяни розбомбили дощенту в лютому». 

«Не сьогодні-завтра, звісно, але все залежить від наших резервів і запасів», — додав Скібіцький.

Він зауважив, що Росія має успіх на південному заході в селі Очеретине, де була провалена нещодавня ротація українських військ. Російським військам вдалося прорвати першу лінію оборони і створити важливий плацдарм площею 25 квадратних кілометрів.

«Україна знаходиться на певному шляху до стабілізації ситуації, в той час як Росія кидає «все», що має, щоб досягти більшого успіху. Російська армія вже не є такою зарозумілою організацією, якою вона була у 2022 році, і зараз діє як «єдиний організм, з чітким планом і під єдиним командуванням», — йдеться у матеріалі.

Скібіцький додав, що Росія отримала наказ «взяти щось» до помпезного святкування Дня перемоги в Москві 9 травня, або, якщо це не вдасться, до візиту очільника Росії Володимира Путіна до Пекіна на тиждень пізніше.

Сирський: Ситуація на фронті загострилася

Джерело