Вулкан в Ісландії вивергається вчетверте за три місяці — Події

Вулкан в Ісландії вивергається вчетверте за три місяці - Події

Фото: скрін відео twitter.com/RUVfrettir

На півострові  Рейк’янес в Ісландії вчетверте за чотири місяці сталося виверження вулкана, пише Associated Press. На відео, знятому з вертольота берегової охорони, видно, як фонтани розплавленої породи вилітають із довгої розщелини в землі, а лава швидко поширюється в обидва боки.

У Метеорологічному центрі Ісландії (IMO) повідомили, що виверження вулкана почалося ввечері 16 березня між Хагафеллом і Стора-Скогфеллом на півострові Рейк’янес. У тому ж районі виверження сталося і 8 лютого. Довжина розколини оцінюється приблизно в три кілометри

Метеорологи протягом кількох тижнів попереджали, що магма — напіврозплавлена порода — накопичується під землею, тож можливе виверження. Сотні людей евакуювали з термального курорту «Блакитна лагуна», однієї з головних туристичних пам’яток Ісландії. У найближчому Кефлавіку, головному аеропорту Ісландії, про порушення рейсів поки не повідомляють.

Місце виверження знаходиться за кілька кілометрів на північний схід від Гріндавіка, прибережного міста з населенням 3800 осіб, і приблизно за 50 кілометрів на південний захід від столиці Ісландії Рейк’явіка, який був евакуйований перед першим виверженням у грудні минулого року. Декілька жителів, які повернулися до своїх будинків, були знову евакуйовані.

Із середини грудня 2023 року на півострові сталося вже чотири виверження вулкана, причому під час одного з них, у січні, лава поглинула три будинки біля північного передгір’я селища. Загалом в Ісландії налічується понад 30 активних вулканічних систем, що є найбільшим показником в Європі. Найбільш руйнівним за останній час стало виверження вулкана Ейяф’ятлайокутль у 2010 році, яке викинуло величезні хмари попелу в атмосферу та призвело до масового закриття повітряного простору над Європою.

Джерело