У Бахмуті загинув відомий вчений та археолог Юрій Коваленко — Події

У Бахмуті загинув відомий вчений та археолог Юрій Коваленко - Події

Фото: facebook.com/rlp.seimskiy

У боях за Бахмут загинув відомий український історик, археолог, викладач та екскурсовод Юрій Коваленко. Про це повідомили на сторінці «Друзі Сеймського ландшафтного парку» у соцмережі.

Юрій Коваленко родом із Глухова Сумської області. Воювати на Донбас пішов ще 2014 року. Навесні 2022-го він захищав від окупантів Чернігівську область, а після цього воював у найгарячіших точках.

— Загинув великий патріот та подвижник, історик, археолог, краєзнавець Юрій Коваленко. Кандидат наук, захистив дисертацію, перебуваючи у ЗСУ, чудовий викладач та екскурсовод, фанат музейної справи. Пошуковик, учасник місії «Чорний тюльпан». Його зусиллями вдалося знайти та ідентифікувати тіла багатьох загиблих в Іловайську… Захищав Чернігівську область…, потім воював у найгарячіших точках, — зауважила письменниця та волонтер Тамара Горіха Зерня.

Юрій Коваленко понад 30 років займався археологією, історією, вивчав поховання Другої світової, був військовим археологом, волонтером. До повномасштабної війни працював завідувачем у науково-дослідному Національному заповіднику «Глухів». Після початку АТО Коваленко також займався пошуковою діяльністю, був учасником організації «Чорний тюльпан», яка повертала тіла загиблих героїв додому.

Джерело