У Держдепі назвали приклад «неймовірного успіху», якого досягла Україна

У Держдепі назвали приклад "неймовірного успіху", якого досягла Україна

Фото: Кадр из видео Ліквідація корабля Саратов

Україна не лише змогла зберегти обсяги експорт зерна Чорним морем, а й витіснити флот Росії, який намагався паралізувати експорт.

Те, що Україназмогла витіснити російський флот із західної частини Чорного моря, є неймовірним досягненням та одним з надзвичайно важливих успіхів Києва. Про це під час пресконференції у вівторок, 25 червня, заявила заступниця помічника Державного секретаря США у справах Європи та Євразії Соната Коултер, передає Укрінформ.

«Загалом я вважаю, що висвітлення у ЗМІ має тенденцію бути надто негативним і недостатньо зосередженим на неймовірних досягненнях, яких Україна досягла за час війни. Наведу лише один приклад: Росія намагалася монополізувати Чорне море і відрізати торговельні шляхи, а Україна досягла неймовірного успіху, відтіснивши російські війська і зробивши Чорне море знову стійким і надійним каналом для експорту товарів», — заявила Коултер.

За її словами, обсяги експорту зерна та інших товарів, які виходять з чорноморських портів України, «є просто неймовірною ілюстрацією одного з дійсно надзвичайно важливих успіхів, яких досягла Україна».

Представниця Держдепартаменту заявила, що у довгостроковій перспективі Сполучені Штати намагатимуться сприяти набуття Україною можливостей та оперативної сумісності, які вона потребує «для досягнення інтегрованого, взаємопов’язаного майбутнього, до якого прагне український народ».

Раніше повідомлялося, що за 27 місяців ударів по Чорноморському флоту РФ в тимчасово окупованому Криму Україна потопила або серйозно пошкодила більше десятка великих військових кораблів — цілу третину флоту.

Нагадаємо, наприкінці травня повідомлялося, що Росія прибирає з Криму ще одну групу кораблів.

Джерело