У ДПСУ відповіли на заяви Білорусі про загрози з боку України — Події

У ДПСУ відповіли на заяви Білорусі про загрози з боку України - Події

Фото: facebook.com/GeneralStaff.ua

Державна прикордонна служба України відреагувала на заяви білоруських колег про те, що ситуація на білорусько-українському кордоні характеризується наростанням напруженості, а армія Білорусі готова відбивати загрози з боку України. Прикордонники запевнили, що Україна не загрожує Білорусі та не влаштовує провокацій на кордоні. Про це заявив речник ДПСУ полковник Андрій Демченко в коментарі » Українській правді «.

— Останнім часом Білорусь активізувала свої інформаційні вкидання щодо посилення з боку України, зокрема в межах Житомирщини, і що ситуація на білорусько-українському кордоні характеризується наростанням напруженості. Їм здається стягування найрізноманітніших підрозділів, всього наявного озброєння і техніки. Кого і що вони тільки не згадували, і хто вже не робив такі заяви. Мабуть, і самі заплуталися у своїх свідченнях. Це знову таки дуже нагадує тези про те, «звідки готувався наступ». Можливо, і карти вже намалювали, – відчув Демченко.

Він наголосив, що Україна не становить для білорусів загрози, навпаки саме українці змушені оборонятися, в т.ч. та на білоруському напрямку. При цьому «Білорусь продовжує підтримувати терористів, а свого часу відкрила російським загарбникам свій кордон».

Офіцер наголосив: поки Білорусь перебуватиме в орбіті впливу країни-терориста, доти для України цей напрямок залишатиметься загрозливим і Сили оборони робитимуть все від них залежне і необхідне, щоб посилювати захист української держави.

29 червня заступник командувача силами спеціальних операцій Білорусі полковник Вадим Лукашевич заявив, що Україна стягує до кордонів війська, озброєння, військову техніку. Зокрема, «на Житомирщині розміщені американські бойові машини піхоти, реактивні системи залпового вогню, важка далекобійна артилерія та інша техніка» 20 червня прикордонники відповіли на претензії Держприкордонкомітету Білорусі, який заявив про різке збільшення угруповань українських військових на кордоні. Українська прикордонна служба наголошує, що Сили оборони здійснюють захист суверенної території від агресора, і жодних провокацій у цьому немає.
Джерело