У Франції планують збудувати понад 14 нових ядерних реакторів

Міністр енергетичного переходу Франції Агнес Паньє-Рунаше заявила у неділю, що Франція потребує більше запланованих шести нових атомних електростанцій, і що, можливо, у країні варто звести понад чотирнадцять АЕС.

Як передає Укрінформ, про це Паньє-Рунаше сказала в інтерв’ю газеті La Tribune Dimanche, повідомляє Reuters.

Міністр підкреслила, що життєво важливо будувати більше ядерних реакторів і збільшувати частку відновлюваних джерел енергії у Франції, щоб зменшити залежність країни від викопного палива до 40% з 60% до 2035 року.

«Нам потрібна ядерна енергія поза межами перших шести EPR (європейських реакторів під тиском), оскільки наявний (ядерний) парк не буде вічним», – сказала міністр і додала, що після 2026 року додаткові потреби будуть еквівалентні 13 гігаватам, що відповідає восьми EPR.

У 2022 році французький президент Еммануель Макрон поставив ядерну енергетику в центр прагнення Франції до вуглецевої нейтральності до 2050 року, оголосивши про зведення шести нових європейських EPR та дослідження ще восьми реакторів.

Паньє-Рунаше зазначила, що вихід за рамки чотирнадцяти EPR буде «гарною темою для обговорення із законодавцями», і повторила, що потужності відновлюваних джерел енергії також необхідно наростити.

Нагадаємо, Макрон прагне розпочати будівництво першого ядерного реактора нового покоління EPR2 до кінця свого другого п'ятирічного терміну в травні 2027 року в рамках плану будівництва шести нових реакторів вартістю 52 млрд євро.

22 березня парламент Франції підтримав план французького президента із будівництва шести нових ядерних реакторів.

Джерело