У Франції розповіли, скільки зброї дали Україні

У Франції розповіли, скільки зброї дали Україні

Фото: defense.gouv.fr Французська САУ Caesar

Вартість озброєння, яке Париж передав Києву за майже два роки війни, перевищує 2,6 млрд євро.

З початку широкомасштабного вторгнення РФ і до кінця 2023 року Франція поставила в Україну військову техніку на загальну суму 2,615 млрд євро. Про це повідомили у Міністерстві оборони Франції.

Окрім того, на території Франції та Польщі за підтримки Парижа пройшли навчання близько 10 тисяч українських солдатів.

Наголошується, що всі військові постачання в Україну відповідають трьом критеріям: забезпечення повного циклу (оснащення боєприпасами, навчання та обслуговування обладнання), допомога без послаблення французької армії та контроль «ескалації».

У списку переданого обладнання – стрілецька зброя, засоби індивідуального захисту, артилерія, системи ППО, бронеавтомобілі, вантажівки, морські човни, безпілотники, авіаційне паливо та ін.

Так, менш ніж за два роки Франція відправила 250 бронеавтомобілів VAB у різних модифікаціях, 38 бронеавтомобілів AMX10, більше мільйона набоїв до стрілецької зброї та ін. При цьому у деяких випадках кількість переданих одиниць засекречена. Це стосується ракет Crotale, Aster та SCALP.

Окрема увага в переданій допомозі приділена дронам, артилерії та системам ППО. Так, Париж передав ЗСУ 160 безпілотників та 10 систем для виявлення дронів. Крім того, Україна отримала кілька протиповітряних комплексів:

  • ЗРК Crotale NG — 2 шт.
  • ЗРК Mistral – 6 шт.
  • ЗРК Samp/T – 1 шт.

Також завдяки допомозі Франції на озброєнні української армії з’явилися чотири РСЗВ LRU, шість самохідних гаубиць TRF1, 30 самохідних гаубиць Caesar, а також 10 важких мінометів 120 мм.

Нагадаємо, напередодні ЗМІ повідомляли, що ЗСУ вперше застосували нові французькі авіабомби Armement Air-Sol Modulaire (AASM), також відомі як Hammer. 

Відправлення військ в Україну: у МЗС Франції зробили заяву

Джерело