У Харківській ОВА викрили оборудку із закупівлею «гуманітарки» на 15 млн гривень — Події

У Харківській ОВА викрили оборудку із закупівлею "гуманітарки" на 15 млн гривень - Події

Національне антикорупційне бюро та Спеціалізована антикорупційна прокуратура викрили заволодіння 15,2 млн гривень при закупівлі Харківською ОВА харчових продуктів для гуманітарних потреб. Про це повідомляє пресслужба НАБУ.

— Слідчі встановили, що у березні 2022 року керівниця апарату Харківської ОВА та директорка приватного товариства уклали тристоронній договір між Харківською ОВА, АТ «Укрзалізниця» та згаданим ТОВ на постачання курятини для безоплатної роздачі населенню у прифронтових областях та на деокупованих територіях. Надалі посадовиця Харківської ОВА у змові зі службовими особами ТОВ підробила документи про нібито отримання 235 тонн продукції від постачальника, що стало підставою для перерахування на його рахунки «Укрзалізницею» понад 15 млн грн. Втім, оплачену продукцію так і не поставили, — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що серед підозрюваних — керівниця апарату Харківської ОВА, директорка ТОВ та її заступник і директор регіонального управління ТОВ.

Підозрюваним кваліфікують ч. 5 ст. 191 КК, ч. 1 ст. 366 КК України («Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем», «Службове підроблення»).  Слідство триває.

6 лютого 2024 року за клопотанням керівника САП Вища рада правосуддя тимчасово відсторонила від здійснення правосуддя у зв’язку із притягненням до кримінальної відповідальності колишнього голову Верховного Суду, підозрюваного в одержанні неправомірної вигоди в особливо великому розмірі.
Джерело