У Раді назвали кількість заброньованих українців

У Раді назвали кількість заброньованих українців

Фото: 36 ОБрМП Понад мільйон українців служать у Силах оборони

Цифра заброньованих українців від мобілізації «надзвичайно динамічна», зазначив Дмитро Наталуха.

В Україні нараховується близько 11,1 млн чоловіків від 25 до 60 років, які потенційно можуть бути мобілізовані. З цієї кількості заброньовано 565 тисяч. Такі дані озвучив народний депутат Дмитро Наталуха в інтерв’ю Громадському радіо у четвер, 4 липня.

За його словами, залишається відкритим питання, скільки з цих 11,1 млн – військовозобов’язаних.

«Тому що системне оновлення даних відбувається от у нас на очах буквально. Фінальну цифру не знає ніхто станом на зараз. Звісно, що військові знають більше, ніж ми, і Генштаб і Міноборони, це очевидно. Але не можна сказати, що десь є ця цифра, її можна піти подивитися», – сказав він.

Депутат припустив, що з цих 11,1 млн до 1,5 млн можуть мати інвалідність, хоча повноцінної статистики ніхто не веде.

«Ми отримаємо цифру в грубо кажучи 10 млн військовозобов’язаних чоловіків», – заявив Наталуха і додав, що з них – частина служить, а «частина вже за кордоном».

За його даними, зараз заброньовано 565 тисяч чоловіків, але «ця цифра надзвичайно динамічна і цей показник він може і збільшуватися, хтось може втрачати бронювання, але зараз вона навколо от 5-6% від загального пулу».

Нагадаємо, 18 травня набув чинності оновлений закон про мобілізацію. Всі військовозобовʼязані чоловіки та жінки віком 18-60 років протягом 60 днів, до 16 липня включно, повинні оновити свої облікові дані.

Пізніше у Верховній Раді заявили, що у травні мобілізували рекордну кількість українців. У свою чергу президент Володимир Зеленський підтвердив, що у минулому місяці мобілізація дійсно збільшилася.

Джерело