У ракетах Х-59, якими РФ атакувала Кропивницький, знайшли 42 іноземні деталі — Події

У ракетах Х-59, якими РФ атакувала Кропивницький, знайшли 42 іноземні деталі - Події

Фото: nazk.gov.ua

В авіаційних ракетах типу Х-59, які Росія активно використовує під час обстрілів українських міст, виявили 42 деталі та компоненти іноземного виробництва. Такі ракети загарбники зокрема використовували під час ударів по Кропивницькому 4 січня. Про це повідомляє пресслужба Національного агентства із запобігання корупції (НАЗК).

— Країна-агресор щодня обстрілює Україну різними видами озброєння, у тому числі використовуючи тактичну авіацію, яка несе ракети Х-59… Саме ці ракети у поєднанні з «Шахедами», іноземні деталі яких можна знайти в нашій базі, Росія почала регулярно застосовувати останнім часом. Не можна дозволяти, щоб іноземні технології та компоненти продовжували ставати частиною зброї агресорів та вбивали цивільних у всьому світі, — зазначили у відомстві.

Агентство додало, що вже доповнило відповідною інформацією відкриту електронну «Єдину базу даних іноземних компонентів у зброї». Ознайомитись з нею можуть усі охочі, а список іноземних компонентів російських снарядів у ній оперативно поповнюється.

4 січня російські терористи вдарили ракетою Х-59 по об’єкту енергетики у Кропивницькому. Внаслідок атаки загинула 1 людина та ще 8 було поранено. 5 січня голова Харківської обласної військової адміністрації Олег Синєгубов заявив, що російські військові останніми тижнями обстрілювали Харків і область ракетами, які не було виготовлено на території РФ. Напередодні представник Білого дому Джон Кірбі заявив, що Росія запускає по Україні балістичні ракети, отримані від Північної Кореї. За його словами, 29 грудня 2023 року російські сили запустили принаймні одну північнокорейську балістичну ракету по Україні. Вона, судячи з усього, потрапила у відкрите поле у Запорізькій області.
Джерело