У Росії майже не лишилося валютних резервів — економіст

У Росії вже майже не залишилося ліквідних валютних резервів, а її економіка не зростає з 2014 року після початку агресії проти України та відповідних санкцій Заходу.

Як передає Укрінформ, таку думку висловив шведсько-американський економіст та дипломат Андерс Аслунд під час виступу у Відні на заході, організованому аналітичним центром AIES.

"У Росії вже майже немає валютних резервів. Тому що 300 з 550 млрд доларів валютних резервів заморожені на Заході. Ще 100 млрд – це китайський юань, який не є ліквідний. І потім ще є золото, а це – 135 млрд доларів", — сказав він.

За словами експерта, причина такої ситуації – обмежувальні дії Заходу та "не дуже розумні спроби Путіна захиститися". Він упевнений, що санкції проти Росії діють.

"Стосовно російської економіки, то простий факт, на який мало хто звертає увагу, полягає в тому, що російська економіка не зростала з 2014 року, коли почалися війна і західні санкції", – наголосив Аслунд.

Відповідно до нього, усі ж російські заяви та повідомлення про нібито зростання економіки – не інакше, як "трюки зі статистикою".

Серед найефективніших обмежувальних заходів проти РФ економіст назвав санкції в нафтовій сфері та встановлення цінової стелі на російську нафту. Водночас він зазначив, що потрібно посилити імплементацію цього обмежувального заходу. Крім того, він вважає, що Сполучені Штати Америки могли б бути активнішими у посиленні технологічних санкцій проти Росії та зупинення "сірого експорту", який іде у РФ через Казахстан, Киргизстан, Вірменію та інші країни.

"Ми бачимо, як Росія тепер змушена імпортувати артилерійські снаряди низької якості з Північної Кореї. Тому я думаю, що ці санкції були досить жорсткими", – зазначив експерт.

Водночас, на його погляд, "російська економіка не впаде через санкції". І причина цього – "частина світу не вводить санкції проти Росії".

За оцінюванням економіста, частка витрат на безпеку та військові потреби в бюджеті РФ, з урахуванням усіх засекречених витрат, тепер становить до 10% ВВП країни. Це ще не означає повного переходу економіки на військові рейки, а тому Москва, як стверджує Аслунд, буде спроможна зберігати такий рівень "доти, поки не настануть соціальні заворушення через падіння рівня життя".

На його переконання, наразі "Путін віддає перевагу поганій війні над поганим миром".

Як повідомляв Укрінформ, раніше Президент Володимир Зеленський закликав міжнародних партнерів швидше створити правову базу для використання на підтримку України заморожених російських активів.

Джерело