У Варшаві близько 300 українців заблокували паспортний сервіс, розпочалися сутички — Події

У Варшаві близько 300 українців заблокували паспортний сервіс, розпочалися сутички - Події

Фото: unian.net

У середу, 24 квітня, у Варшаві близько 300 українців заблокували паспортний сервіс ДП «Документ» із вимогою повернути їм паспорти. Це сталося після припинення консульських послуг для українських чоловіків за кордоном, при цьому люди стверджують, що мають право отримати документи, оскільки вже заплатили за них. Про це розповів фахівець у справах легалізації перебування та роботи іноземців у Польщі Євген Семеняка в ефірі «КИЇВ24».

– Тут відбувається жах. Вчора, сьогодні. Люди приїжджають забирати документи. Вони отримали SMS-повідомлення, що документ готовий. Наприклад, учора це почалося о 10-й ранку. Люди приїхали на 9-ту годину, на 7-му ранку вони вже стояли, щоб забрати документи. І о 9-й усе було добре, а о 10-й людям кажуть, що ми вам документи не видамо, до побачення до того, як надамо нову інформацію, — розповів він.

Семеняка зазначив, що люди обурені, бо заплатили гроші, але не можуть отримати свій паспорт, документи, за які вони заплатили. З його слів, наразі у паспортному сервісі відбуваються сутички, навіть викликали поліцію. 300 осіб, які блокують сервіс, щоб туди ніхто не заходив і не виходив, кажуть, що стоятимуть там, доки не отримають свої паспорти.

Увечері 22 квітня ЗМІ опублікували лист від МЗС про тимчасове припинення консульських послуг за кордоном для чоловіків призовного віку. 23 квітня глава МЗС Дмитро Кулеба пояснив таке рішення тим, що має бути справедливе ставлення до чоловіків мобілізаційного віку як в Україні, так і за кордоном. 23 квітня державне підприємство «Документ» повідомило про припинення видачі готових документів з технічних причин. Виготовлені паспорти не можуть отримати не лише чоловіки призовного віку, але й жінки. Документи видають лише дітям віком до 12 років.
Джерело