У Запорізькій області російські окупанти змушують мешканців видаляти українські номери — Події

У Запорізькій області російські окупанти змушують мешканців видаляти українські номери - Події

Фото: t.me/DIUkraine

Російські окупанти продовжують тероризувати населення Запорізької області. Наразі українців на окупованій території змушують видаляти з телефонів українські номери. Про це розповів голова Запорізької ОВ Іван Федоров у Telegram.

– Росіяни вдаються до нових методів терору на захоплених територіях. Місцеві поліцейські під час перевірки телефонів змушують людей видаляти українські номери. На думку правоохоронців, такі контакти можуть бути небезпечними, бо їм усюди бачаться агенти СБУ, – розповів голова Запорізької області.

Крім того, за словами Федорова, окупанти влаштовують у захоплених селах фільтрацію, щоби знайти нелояльних до РФ місцевих жителів. Перевіряють наявність російського аусвайсу, непокірних допитують чи вивозять у невідомому напрямку. У будинках, де немає господарів, виносять двері або забираються через вибите скло, щоб поживитися продуктами чи майном мирних людей.

Російські війська окупували території вздовж берега Азовського моря у перші місяці повномасштабного вторгнення. Міста Мелітополь, Бердянськ та Токмак стали основними пунктами росіян. Наприкінці січня росіяни здійснили черговий крок до тоталітарного контролю на тимчасово окупованих територіях України та ще більше посилили тиск на мирних людей. Окупанти змушують власників готелів та баз відпочинку «доносити» на відвідувачів.
Джерело