У ЗСУ пояснили важливість F-16 для України

У ЗСУ пояснили важливість F-16 для України

Винищувач F-16

Такі літаки потрібні насамперед для захисту від ракетних атак РФ по містах та критичній інфраструктурі України.

Винищувачі F-16 необхідні Україні для захисту від ракетного обстрілу Росії по містах та критичній інфраструктурі. Про це в інтерв’ю 24 каналу заявив представник командування Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат.

За його словами, Повітряним силам слід зосередитись на єдиному типі багатоцільового літака, а F-16 — це найпоширеніший у світі літак свого класу з тих, що відповідають потребам України.

«Такі літаки нам потрібні насамперед для захисту від терористичних ракетних атак Росії по наших містах та критичній інфраструктурі. Вони стануть вагомою складовою загальної протиповітряної оборони», — заявив Ігнат.

Спікер зазначив, що літаки типу МіГ та Су не можуть ефективно збивати крилаті ракети та іранські безпілотники. Періодично це вдається, але це більше виняток, ніж правило. F-16 ж має потужний радар, сучасні ракети дозволять збивати ці цілі дійсно ефективно.

Винищувачі F-16 доступні в деяких країнах, які зараз переозброюються на новіші літаки. Проте, як нагадав Ігнат, дозвіл на передачу F-16 від будь-якої країни мають надати США, навіть якщо свої літаки передавати не будуть.

Представник командування Повітряних сил ЗСУ зазначив, що питання передачі винищувачів непросте. Воно вимагає чимало часу та цілої низки погоджень, але певні зрушення вже є.

«Наші партнери послідовні. Думаю, що Україна буде з потужними крилами, які допоможуть нам зберегти якнайбільше життів та деокупувати наші землі», — підсумував Ігнат.

Раніше повідомлялося, що країни-союзники України можуть передати ЗСУ винищувачі F-16 та далекобійну зброю у вирішальний переломний момент війни з Росією.

Україні потрібні не лише винищувачі, а й штурмовики — ОП

Джерело