У ЗСУ скоро будуть дрони з ШІ — Федоров

У ЗСУ скоро будуть дрони з ШІ - Федоров

Фото: Мінцифри України Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров

Над впровадженням технологій штучного інтелекту у БПЛА працюють близько 20 українських компаній. Це буде дрон, подібний до російського Ланцета.

У українських військових незабаром з’являться дрони з технологією штучного інтелекту. Про це у четвер, 8 лютого, повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров в ефірі телемарафону.

«Я думаю, що в першому кварталі 2024 року ми побачимо вже масоване застосування FPV-дронів з ШІ. І, у тому числі, скоро з’являться українські аналоги Ланцета, які також працюватимуть на базі ШІ. Ми зараз тестуємо ці БПЛА», – сказав Федоров.

За його словами, над впровадженням технологій штучного інтелекту у БПЛА працюють близько 20 українських компаній. Це буде дрон, подібний до російського Ланцета і наразі зразки вже знаходяться на тестуванні і скоро будуть в Україні.

«Росіяни будуть скаржитися на те, що їх техніка продовжує знищуватися нашими дронами на кшталт «Ланцет». Тому зараз все на етапі тестування. Але ці пів року останні багато компаній працювали над тим, щоб створити певний аналог «Ланцета» і скоро він буде в Україні», — сказав Федоров.

Також глава Мінцифри розповів, що збільшується і виробництво безпілотників, які здатні летіти на сотні кілометрів  і виконувати завдання. За його словами, дальніх дронів на сьогодні вже досить багато і навіть існує певна конкуренція між компаніями.

«Ми можемо робити не менше, ніж робить Росія далеких дронів-«камікадзе», — сказав Федоров, додавши, що зараз це лише питання масштабування, тобто фінансування цього напряму.

Нагадаємо, раніше Федоров заявив, що Україна масово випускатиме аналог дрона Ланцет, і вже є бойові застосування таких безпілотників.

Також повідомлялося, що росіяни використовують нову версію Ланцета. Він може автономно ідентифікувати цілі.

Джерело