Фото: Getty Images У Києві очікують від США дозвіл бити вглиб Росії
Більшість республіканців підтримують зняття заборони на удари американською зброєю вглиб території РФ.
Україна наблизилася до зняття з боку США обмежень на далекобійні удари по російській території. Цьому сприяє відсутність реакції Москви на український наступ, заявив народний депутат, заступник голови Комітету Ради з питань нацбезпеки оборони та розвідки Єгор Чернєв в ефірі телемарафону.
Він розповів, що нещодавно делегація українських парламентарів повернулась зі США, де вони провели багато зустрічей з конгресменами Палати представників США.
«Всі, з ким ми зустрічалися, підтримують зняття обмеження на використання озброєння. Крім того, ми запросили і інші види далекобійної зброї, яких не маємо, але вони точно є на складах Сполучених Штатів», — зазначив Чернєв.
Депутат нагадав, що сенатор-республіканець Ліндсі Грем, який разом з демократом Річардом Блументалем відвідав Україну під час операції в Курській області, підтримав зняття обмежень на удари по військовим об’єктам в Росії.
«Зараз більшість республіканців зайняли саме таку позицію. Більше вагається сама адміністрація (президента США — ред.), від їхніх рішень залежить це саме надання далекобійного озброєння», — пояснив нардеп.
Він зазначив, що зараз американські конгресмени перебувають на канікулах і повернуться до роботи лише у вересні. Тому подання законопроєкту до Конгресу США забере багато часу.
«Ми запросили вже зараз писати листи на Білий дім, на Пентагон, щоб все ж таки змінити позицію адміністрації. Маючи сьогодні на землі такі реалії, як полюбляє говорити Путін, операцію в Курській області та жодної ескалації з боку РФ, я думаю, ми досить близькі до зняття обмежень і отримання іншої далекобійної зброї», — підкреслив депутат.
За словами нардепа, військову операцію в Курській області розпочали саме для того, щоб окупанти не завдавали ударів зі своєї території. «Але цього можна було уникнути, якби у нас була далекобійна зброя, якою б ми з території України знищували всю військову інфраструктуру ворога», — резюмував Чернєв.
Нагадаємо, президент Володимир Зеленський під час зустрічі з делегацією Сенату США також обговорював потребу в застосуванні далекобійної зброї.
Залиште відповідь