Україна максимально ускладнила роботу Чорноморського флоту РФ, відрізавши їх від Севастополя — Події

Україна максимально ускладнила роботу Чорноморського флоту РФ, відрізавши їх від Севастополя - Події

Фото: t.me/Nazars_look

Завдяки діям українських військових, на сьогоднішній день робота Чорноморського флоту РФ, якщо не паралізована, то дуже ускладнена. Росіяни опинились відрізаними від своєї основної логістичної бази – Севастополя. Про це розповів речник Військово-морських сил України Дмитро Плетенчук в ефірі телемарафону.

— Російський Чорноморський флот уже тривалий час перебуває в стані, коли не може застосовувати проти України нічого, крім кораблів-ракетоносіїв. Але тепер і з ракетоносіями у них виникли проблеми. Їх відрізали від Севастополя, де їхня основна логістична база в Чорному морі, де вся інфраструктура. А головне – «Калібри» залишилися в Севастополі. Вони змушені швидко заходити до Севастополя, швидко завантажувати одну ракету і швидко звідти забиратися. Можна констатувати, що роботу Чорноморського флоту, якщо не паралізовано повністю, то дуже ускладнено, — констатував він.

Спікер ВМС додав, що в Новоросійську, куди після ударів по Криму втекли кораблі Чорноморського флоту РФ, проблему із завантаженням ракет досі не вирішено. Плентенчук також розповів, що Сили оборони вже завдали російському флоту суттєвих втрат. На сьогоднішній день вже знищено 25 бойових одиниць Чорноморського флоту, а 15 – мають суттєві пошкодження та перебувають на ремонті.

На момент повномасштабного вторгнення в Україну російський Чорноморський флот налічував близько 80 бойових одиниць. У ніч на 1 лютого Головне управління розвідки провело спецоперацію у тимчасово окупованого Криму, внаслідок якої було знищено російський ракетний катер «Івановець». Це стало можливим завдяки атаці дронів. Пізніше Військово-морські сили ЗСУ повідомили про ймовірність перебування на борту катера до 40 моряків, проте наразі їхня доля невідома. Орієнтовна вартість знищеного катера «Івановець» становить $60-70 мільйонів доларів.
Джерело