Україна опрацьовує різні сценарії, щоб зберегти макрофінансову стійкість за будь-яких умов, та водночас розраховує, що ритмічність зовнішнього фінансування буде відновлена найближчими місяцями.
Про це повідомив у Фейсбуці голова НБУ Андрій Пишний, передає Укрінформ.
«Зустрівся з Крісталіною Георгієвою, директоркою-розпорядницею МВФ, під час конференції високого рівня в Брюсселі. Мали нагоду обговорити підготовку до лютневої місії для проведення третього перегляду реалізації програми EFF», — йдеться в повідомленні.
Пишний під час зустрічі запевнив очільницю МФВ в тому, що Україна і надалі зосереджена на опрацюванні всіх можливих заходів для збереження макрофінансової стабільності. Наразі Нацбанк готується до детального аналізу результатів роботи, а також макропрогнозу та ризиків, які можуть вплинути на його реалізацію.
«Звичайно, ми стежимо за досить непростим процесом погодження пакета допомоги в США. Водночас залишаємося у межах нашого базового сценарію та розраховуємо, що ритмічність зовнішнього фінансування буде відновлена найближчими місяцями», — підкреслив голова НБУ.
Він також додав, що з огляду на насичений виборами в багатьох країнах-партнерах поточний рік, Україна опрацьовує різні сценарії, щоб зберегти макрофінансову стійкість за будь-яких умов.
Крім того, Пишний вкотре зауважив, що одним із позитивних сценаріїв, який може посприяти швидшому економічному відновленню України, є отримання доступу до заморожених російських активів.
«Це питання на міжнародному рівні вже пройшло кілька еволюційних етапів, бачимо певний прогрес у США та ЄС. Ми вважаємо, що вилучення суверенних активів РФ має розглядатися саме як гарантовані міжнародним правом контрзаходи щодо розв’язаної Росією війни проти нашої країни, яка призвела до руйнування глобального порядку. Така концепція суттєво посилює юридичні підстави для країн G7 провести відповідне стягнення. Тож ми нарощуємо комунікацію з ЄЦБ та центробанками Європи щодо важливості її застосування», — сказав Пишний.
Як повідомлялося, у 2023 році Україна отримала 42,6 млрд доларів зовнішнього фінансування. Обсяг очікуваної допомоги у 2024 році становитиме близько 37 млрд доларів.
Фото: НБУ
Залиште відповідь