Україна отримає рекордний об’єм електрики від ЄС

Україна отримає рекордний об'єм електрики від ЄС

Фото: Getty Images Європа допомагає Україні пережити спекотне літо

Незважаючи на рекордні обсяги імпорту, відключень не вдається уникнути. Обленерго застосовуватимуть три черги графіків погодинних відключень з 13:00 до кінця доби.

Україна рекордно нарощує імпорт електроенергії з країн Європи на тлі дефіциту в енергосистемі і літньої спеки. Про це повідомило Укренерго у середу, 3 липня.

Так, протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини і Молдови буде імпортовано 34 263 МВт-год, з максимальною потужністю в окремі години до 1694 МВт. Це новий рекорд. Також сьогодні увечері планується аварійне постачання з сусідніх європейських країн.

Незважаючи на рекордні обсяги імпорту, відключень не вдається уникнути. Сьогодні обленерго застосовуватимуть три черги графіків погодинних відключень з 13:00 до кінця доби. До цього у всіх регіонах діятимуть дві черги графіків погодинних відключень.

Станом на ранок залишалися знеструмленими 524 населених пункти. Через бойові дії є знеструмлення у Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Сумській, Харківській, Херсонській і Чернігівській областях.

Через негоду знеструмлювались споживачі у Донецькій, Житомирській, Хмельницький, Чернівецькій та Івано-Франківській областях.

З технічних причин знеструмлювалися споживачі у Запорізькій, Київській, Сумській, Чернівецькій областях.

«Технічні причини відключень пов’язані із впливом спеки на високовольтне обладнання та лінії електропередачі», – пояснили в Укренерго.

Раніше повідомлялося, що липень стане найважчим періодом для енергосистеми України. Саме у цей час енергоблоки АЕС проходять планові ремонти.

А напередодні презиент Володимир Зеленський заявив, що уряд працює над збільшенням імпорту електроенергії з ЄС.

Джерело