Україна отримала зенітні установки Cheetah

Україна отримала зенітні установки Cheetah

Фото: Повітряне командування Захід Зенітки Cheetah вже збивають російські дрони і ракети

Фактично Cheetah має ідентичний вигляд до Gepard. Відрізняються вони тільки радіолокаційними станціями.

Українські воїни почали використовувати зенітні установки під назвою Cheetah, які є аналогом німецьких Gepard. Про це повідомило Повітряне командування Захід у середу, 5 червня.

Вказано, що ця зенітка оснащена двома гарматами калібру 35 мм. Також на борту є радіолокаційні станції для стеження і пошуку цілей та наведення. Третім важливим компонентом є бортовий комп’ютер. Він аналізує всі параметри цілі та здійснює наведення на ціль.

Фактично Cheetah має ідентичний вигляд до Gepard. Відрізняються вони тільки радіолокаційними станціями. Раніше зенітки Cheetah стояли на озброєнні армії Нідерландів.

Наразі ці установки «полюють» на російські ударні дрони і крилаті ракети у складі сил і засобів протиповітряної оборони Повітряного командування «Захід».

У 2013 році Нідерланди продали 60 установок Cheetah Йорданії. А в минулому році стало відомо, що США викупили у Йорданії 60 Gepard для відправки в Україну. Контракт склав майже 120 млн доларів.

Нагадаємо, сьогодні вночі ППО збила 22 із 27 дронів. До відбиття повітряного нападу залучалися зенітні ракетні підрозділи та РЕБ, мобільні вогневі групи.

Джерело