Україна підписала безпекову угоду з Бельгією

Україна підписала безпекову угоду з Бельгією

Фото: Getty Images Володимир Зеленський і Александр Де Кроо підписали безпекову угоду

Бельгія виділить Україні на військову допомогу щонайменше 977 млн євро у поточному році, йдеться у документі.

Президент України Володимир Зеленський і прем’єр-міністр Бельгії Александр Де Кроо підписали у Брюсселі двосторонню угоду про співробітництво у сфері безпеки та довгострокову підтримку. Про це повідомила пресслужба українського лідера у вівторок, 28 травня.

«Бельгія виділить Україні на військову допомогу щонайменше 977 млн євро цього року. Таке зобов’язання, а також готовність надавати підтримку нашій країні протягом десятирічного терміну дії угоди закріплені в цьому документі», – йдеться у повідомленні.

Вказано, що уперше в такій безпековій угоді вказана конкретна кількість військових літаків, які нададуть Україні, – 30 F-16 до 2028 року. В ОП підтвердили попередню інформацію, що перші винищувачі мають бути передані вже цьогоріч.

Також Бельгія гарантує, що надаватиме своєчасну безпекову допомогу, сучасну військову техніку та озброєння з урахуванням потреб України у сфері ВПС і ППО, морської безпеки, розмінування та в межах коаліції з питань боєприпасів і сприятиме проведенню військових тренувань.

Окремі блоки угоди присвячені двосторонній співпраці в оборонній промисловості, підтримці Формули миру, посиленню санкцій, відшкодуванню збитків, притягненню Росії до відповідальності, використанню на потреби України конфіскованих активів РФ та допомозі в економічному відновленні й відбудові. Поглиблюватиметься співпраця у сферах розвідки, кібербезпеки та протидії дезінформації.

В угоді Бельгія чітко підтверджує підтримку майбутнього членства України в ЄС і НАТО.

Бельгія – 11 країна, з якою Україна уклала двосторонню безпекову угоду на виконання положень Спільної декларації G7, ухваленої у Вільнюсі 12 липня торік. Загалом до декларації вже приєдналися 32 держави. До цього Україна підписала двосторонні угоди з Великою Британією, Німеччиною, Францією, Данією, Канадою, Італією, Нідерландами, Фінляндією, Латвією та Іспанією.

Джерело