Україна вимагає від РФ надати гумкоридори для мешканців окупованих територій — Події

Україна вимагає від РФ надати гумкоридори для мешканців окупованих територій - Події

Фото: t.me/vereshchuk_iryna

Україна вимагає від Росії відкриття гуманітарних коридорів для мешканців тимчасово окупованих територій, які бажають поїхати на підконтрольну українському уряду територію. Про це в ефірі національного телемарафону заявила віцепрем’єр-міністр – міністр із питань реінтеграції тимчасово окупованих територій Ірина Верещук.

Вона наголосила, що тисячі українців хочуть повернутися на підконтрольну Україні територію – прагнуть вирватися з того пекла, яке зараз влаштувала для них Росія на тимчасово окупованих територіях. Але можливості безпечно виїхати вони не мають.

— Ми вимагаємо відкрити гуманітарні коридори і перестати цинічно обманювати світ, розповідаючи, що після 2024 року… Їх (загарбників) не буде у 2024 році на тимчасово окупованих територіях, – сказала Верещук, додавши, що Росія не йде на переговори щодо відкриття гуманітарних коридорів.

Напередодні глава РФ Володимир Путін «узаконив» депортацію мешканців анексованих територій України, які відмовилися прийняти російське громадянство. У документі сказано, що громадяни України, які мешкають на незаконно анексованих територіях і вирішили зберегти українське громадянство, можуть проживати там до 1 липня 2024 року. Після цього їх можуть депортувати.

Джерело