Укренерго через дефіцит змушене застосовувати обмеження споживання вдень

У п'ятницю, 24 травня, через цілодобовий дефіцит в енергосистемі диспетчерський центр НЕК "Укренерго" змушений обмежувати споживання електрики у денні години.

Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба компанії у Фейсбуці.

"Для подолання дефіциту в енергосистемі залучаються імпорт та аварійна допомога з країн Європи. Але через масштабність пошкоджень цих заходів не вистачає для підтримки балансу в енергосистемі. Тому диспетчерський центр «Укренерго» змушений навіть вдень застосовувати заходи обмеження споживання і для промислових, і для побутових споживачів", — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що 23 травня для подолання дефіциту в енергосистемі на запит «Укренерго» здійснювалось аварійне постачання електроенергії в Україну з 09:00 до 24:00 з енергосистем Румунії, Польщі, Словаччини. Крім того, у п'ятницю аварійна допомога з Польщі та Румунії застосовувалася з 02:00 до 07:00.

Імпорт електроенергії 24 травня запланований протягом доби з Румунії, Словаччини, Польщі, Угорщини, Молдови загальним обсягом 15 315 МВт-год.

Експорту не відбувається.

Як повідомлялося, із 22 березня поновилися масовані російські атаки на енергетичні об'єкти. Зокрема, руйнувань зазнали Бурштинська, Ладижинська, Зміївська, Трипільська ТЕС, а також гідроелектростанції. Загалом уряд оцінює втрату генеруючих потужностей на рівні 8 ГВт.

Джерело