Уряд ухвалив план для Ukraine Facility і передасть його Єврокомісії — Шмигаль

Кабінет міністрів ухвалив план для програми Ukraine Facility.

Про це повідомив Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль у Телеграмі, передає Укрінформ.

«Уряд ухвалив План для Ukraine Facility», — поінформував він.

За словами очільника уряду, план є основою надання фінансової підтримки в межах програми, яка розрахована на чотири роки й має загальний обсяг 50 мільярдів євро.

«План містить структурні реформи, яким відповідають понад 100 квартальних індикаторів. Це європейські підходи до реформи державного управління, до боротьби з корупцією, до економічних та секторальних реформ у різних сферах: від енергетики та аграрної галузі», — зауважив він.

Водночас, у документі прописані наскрізні напрями, такі як «зелений» перехід, цифровізація, євроінтеграція.

Прем’єр підкреслив, що план розроблявся спільно з європейськими партнерами, аби посилити нашу країну та наблизити членство в ЄС.

Урядовець запевнив, що найближчим часом Україна передасть план на розгляд Єврокомісії.

«Завдяки реалізації реформ Плану для Ukraine Facility Україна зможе отримати близько 16 мільярдів євро цього року. Дякуємо ЄС за допомогу та солідарність», — резюмував Шмигаль.

Як повідомлялось, план для Ukraine Facility – це технічний документ, необхідний для реалізації програми фінансової підтримки України від Європейського Союзу. План не є загальною стратегією відновлення, він охопить лише частину передбачених на наступні роки змін у державі з фокусом на макроекономічне зростання.

Джерело