Успіння Пресвятої Богородиці (Обжинки) 28 серпня: історія, традиції та обряди

Назва свята – Успіння (від слова «заснути») – вказує, що Пріснодіва залишилася непричетна до смерті, перехід через смерть в життя вічне став для Неї абсолютно безболісний.

За церковним календарем у цей день святкують Успіння Пресвятої Богородиці. Обжинки — за народним календарем. Це свято завершення жнив, яке відзначається 28 серпня 2019 року.

Після вознесіння Ісуса біля його матері Діви Марії, залишився один апостол Іоанн. Він забрав її в свій будинок на Сіоні. Богородиця весь час проводила в молитвах, просячи якнайшвидше з'єднати її з сином. Бог почув благання і відправив до неї Архангела Гавриїла з посланням, що через три дні здійсниться її мрія, інформує Ukr.Media.

Перед кінцем земного шляху Марія виявила лише одне бажання — попрощатися з учнями Ісуса. Святий Дух допоміг перенестися їм з різних місць і постати у ложа пречистої діви.

Через три дні після похорону Марії прибув апостол Фома, якого в дорозі затримало особливе улаштування Боже. Він так сильно горював, що решта братів вирішили відкрити вхід у печеру, де була могила, і дати йому попрощатися. Відкривши труну, вони не знайшли в ньому тіла. Там був лише погребельний одяг. Апостоли зраділи даному явищу. Не смертю, а успінням називається те, що сталося, а саме тому, що тіло Богородиці стало нетлінним і разом з духом її перенеслося на небеса.

Традиції та обряди

В цей день по вижатому полю каталися женці, просячи землю повернути їм силу, витрачену на збір врожаю.

Традиційним обрядом було завивання «бороди» («кози»). На полі залишали трохи колосків і пов'язували їх стрічкою. Вважалося, що це допоможе землі відновитися.

Останній сніп наряджали і несли в село, де починалися гуляння зі столами, які ламалися від їжі, танцями, піснями.

28 серпня солили огірки.

Прикмети

  • Погода хороша — друга половина вересня буде непогожою.
  • Веселка в ці дні означає довгу теплу осінь.
  • Багато павутини, значить, зима буде холодна.
  • Вранці немає заморозків не буде ще два тижні.

Джерело