З Європи біжать автобудівники: BMW обрала Китай, а Volkswagen — США

Новини Європейського автовиробництва — одна краще іншої.

Трохи раніше BMW тихо з'їхала з островів колись великої імперії, а от тепер Volkswagen вирушає на пошуки найкращої долі в Новий Світ. Так, ви не помилилися: німецький автогігант готується до переїзду до США. Більше того, цей процес уже запущений, інформує Ukr.Media.

Концерн Volkswagen, "наївшись" реалій європейського бізнесу, вирішив вирушити в більш спокійну гавань, де і держава здатна надавати дотації, і електрика за доступними цінами для виробників. Будівництво нового акумуляторного заводу в східній Європі "призупинено": інвестиції будуть вкладені в аналогічний майданчик у США.

Головна причина — привілеї, гарантовані американцями високотехнологічним та екологічно дружнім виробництвам. Financial Times наводить таку заяву: "Рішення було прийнято після того, як було підраховано, що компанія може отримати 10 млрд. євро у вигляді пільг від США для зелених технологій, якими Америка переманює європейські компанії".

Електромобілі — високоприбуткова сфера, що є сьогодні флагманом усієї галузі. Не секрет, що технологічно "електричка" набагато простіша за звичайну машину з ДВС, проте численні здебільшого маркетингові та політичні процеси зробили її бажаною і, через високий попит, вкрай дорогою. Іншими словами, в кожному проданому електромобілі закладено значний прибуток. І такий бізнес залишає Європу в перших рядах.

Трохи раніше завод з виробництва електромобілів BMW відкрив епоху "великого переїзду" з Великобританії у Китай. Тепер — Volkswagen. Звісно, уряди країн, які десятиліттями створювали умови для автобудівників, сприймуть такий маневр як зраду, але бізнес є бізнес.

Сьогодні американцям потрібні складні й технологічні виробництва, вони готові надавати гроші й пільги, а в Європі — тільки інфляція і високі податки.

Не відстає і найбільший ринок планети — Китай. Скупивши в Європі всіх інженерів і дизайнерів, виробники з Піднебесної скоро заберуть і останні залишки колишньої величі — бренди. Як це вже сталося з Volvo.

Тож "зміна полярності", у рамках якої повний перехід на електромобілі був відкладений на невизначений термін, а випуск "брудних" моторів на важкому паливі відновлений — це вимушений захід.

Джерело