З настанням зими авто стало «жерти» бензин? Ось чому це відбувається

Спойлер: це — норма.

Що робити, якщо починаючи з пізньої осені машина помітно збільшила витрату палива? Насправді-зовсім нічого. Все в порядку: просто у зв'язку з холодами трохи змінилися умови експлуатації, інформує Ukr.Media.

З настанням холодів багато автовласників відзначають, що при тих же щоденних пробігах, що і раніше їм доводиться частіше заїжджати на АЗС. Або бортовий комп'ютер починає показувати більшу цифру середньої витрати палива. Можливо, звичайно, що це "вилізли" якісь проблеми — наприклад, порушення в роботі форсунок, датчиків двигуна або системи запалювання. Але швидше за все, підозрювати найгірше і мчати на діагностику на СТО не потрібно. Майже напевно з машиною все в порядку, просто на вулиці стало холодно і ця обставина спровокувала зміни умов експлуатації авто, що обернулося зростанням споживання палива.

Одна причина збільшення витрати просто напрошується — це прогрів машини перед поїздкою, хоча далеко не всі водії взимку спеціально гріють мотор на холостих обертах перед початком руху. У більшості це відбувається ненавмисно. Машину заводять, а потім приступають до очищення її від снігу і стекол від льоду. А тим часом мотор молотить на холостих обертах і витрачає "зайве" паливо.

Деякі машини, найчастіше оснащені дизельними двигунами, обладнані додатковим підігрівачем силового агрегату або салону. Таке обладнання використовується в основному взимку. Оскільки пальне в такий підігрівач надходить з бака авто, то це самим безпосереднім чином позначається на загальному споживанні палива.

Наступна додаткова "стаття витрати" пального пов'язана з тим, що взимку авто, зазвичай, їздить на зимовій гумі. Такі колеса помітно відрізняються від літніх покришок. Зимове колесо зроблено з більш м'якої гумової суміші і, зазвичай, має більш "зубастий" малюнок протектора. Обидва ці фактори прямо впливають на таку характеристику, як опір коченню. Таким чином, рух на зимовій гумі вимагає більших витрат енергії, ніж у випадку з літньою гумою і, зрештою, додаткових витрат палива.

Нарешті, зима це час, коли холодно і світловий день короткий. Через це автовласники змушені набагато інтенсивніше користуватися світловими приладами і всілякими системами електропідігріву — сидінь, скла, бічних дзеркал, кермового колеса. Не кажучи вже про підвищені енерговитрати на холодний пуск мотора. Порівняно з літнім часом, взимку генератору машини доводиться працювати набагато інтенсивніше, забираючи додаткову потужність від мотора. Додаткові зусилля на привід електрогенератора також призводять до підвищення середньої витрати палива.

На підвищене "зимове" споживання пального впливають також найпотужніші затори на дорогах, які трапляються майже після кожного снігопаду. Таким чином, якщо ваша машина з приходом зими стала "жерти" на літр-другий більше палива, не переживайте — так і повинно бути.

Джерело