З російського полону повернули 10 цивільних українців

З російського полону повернули 10 цивільних українців

Фото: Укрінформ Заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Неріман Джелял

Серед тих, хто повернувся, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял.

До України з російського полону вдалося повернути 10 цивільних людей. Серед них заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу Наріман Джелял, який був захоплений у 2021 році. Про це повідомив президент Володимир Зеленський в п’ятницю, 28 червня.   Список тих, кого вдалось повернути:  

  • Наріман Джелял, заступник голови Меджлісу кримськотатарського народу, захоплений у Криму ще у 2021 році.
  • Олена Пех та Валерій Матюшенко — цивільні, які були в полоні ще з 2017-2018 років.
  • Богдан Гелета та Іван Левицький — священники Української греко-католицької церкви, захоплені в Бердянську за опір окупантам.
  • Ще пʼятеро цивільних, які були захоплені на території Білорусі та позбавлені свободи: Микола Швець, Наталія Захаренко, Павло Купрієнко, Людмила Гончаренко та Катерина Брюханова.
     

За словами Зеленського, всі вони звільнені та вже вдома в Україні.   «Дякую кожному й кожній, хто допомагав! Дякую нашій команді, яка займається звільненням полонених. Хочу відзначити також зусилля Ватикану заради того, щоб повернути додому цих людей», — написав президент.

Нагадаємо, 25 червня Україна змогла повернути з російського полону 90 захисників. 

З лютого 2022 року Моніторингова місія ООН з прав людини в Україні опитала понад 600 визволених з полону українських військовослужбовців і цивільних. Усі вони повідомляли про катування та інші форми жорстокого поводження з ними в полоні.

Розроблено новий механізм повернення українців з Росії

Джерело