За програмою «єВідновлення» українці зможуть відбудувати будинок на власній ділянці — Події

За програмою "єВідновлення" українці зможуть відбудувати будинок на власній ділянці - Події

Фото: t.me/diia_gov

В Україні удосконалили програму «єВідновлення». Тепер власники земельних ділянок можуть збудувати новий будинок за цією програмою на своїй ділянці. Про це повідомляє Telegram-канал «Дія».

– Запустили новий етап програми «єВідновлення». Тепер власники земельних ділянок можуть збудувати новий будинок на своїй ділянці. Алгоритм подання заяви незмінний. Оновіть «Дію». Відкрийте програму. Подайте заяву про виплату — «Обрати тип компенсації» — «Грошова виплата». Чекайте 30 днів, доки комісія органу місцевого самоврядування врахує характеристики зруйнованого будинку та визначить суму компенсації. Виплати будуть нараховані пізніше, – розповіли у пресслужбі.

Потім необхідно припинити право власності на знищений об’єкт та надати повідомлення про початок будівельних робіт. Тільки після цього можна буде подати заяву про безпосереднє зарахування грошей на картку. Виручені кошти можна витратити лише на будівельні матеріали чи послуги у компаніях-учасниках програми. Компенсація надійде двома траншами по 50%. Між ними належить подати проміжний звіт.

У травні минулого року в Україні дали старт програмі «єВідновлення». Вона дозволяє отримати до 200 тис. грн. компенсації тим, у кого зафіксовано пошкодження житла у зв’язку з обстрілами. Крім того, з літа виплати можуть одержати і власники зруйнованого житла. 17 січня Кабінет міністрів запровадив зміни до процедури надання компенсації за пошкоджене та знищене війною житло. Тепер максимальну площу житла, компенсацію за яке виплатять через «єВідновлення», буде обмежено.
Джерело