Заарештовано майно Новинського – СБУ

Заарештовано майно Новинського – СБУ

Фото: СБУ Співробітники спецслужби провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів справи

Список заблокованих активів включає корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин.

В Україні заарештували майно колишнього народного депутата Вадима Новинського. Про це повідомляє СБУ у четвер, 13 квітня.   «Список заблокованих активів включає корпоративні права на 40 українських підприємств та 30 газових свердловин, де видобувають промислові обсяги блакитного палива. Загальна сума заарештованого майна становить понад 3,5 млрд гривень», – йдеться у повідомленні.   СБУ встановила, що Новинський намагався уникнути санкцій РНБО та перереєструвати власні індустріальні об’єкти на кілька афілійованих комерційних структур. Для реалізації угоди він залучив підконтрольних приватних нотаріусів і державних реєстраторів.   У свою чергу Мін’юст вже скасував незаконні дії реєстраторів щодо низки підприємств олігарха, зазначили в СБУ.   Співробітники спецслужби провели обшуки в офісних приміщеннях підприємств, а також за місцями роботи та проживання фігурантів справи про допомогу державі-агресору (ст. 111-2 КК України). Було знайдено документи, печатки компаній-нерезидентів та прокремлівську релігійну літературу.

Нагадаємо, у грудні 2022 року президент Володимир Зеленський запровадив санкції проти Новинського та діячів УПЦ МП.   А у липні минулого року Верховна Рада припинила повноваження нардепа Новинського.  

Джерело