Заблоковано пункт пропуску Шегині — ДПСУ

Заблоковано пункт пропуску Шегині - ДПСУ

Фото: facebook.com/zahidnuy.kordon Пункт пропуску Шегині заблоковано

Речник ДПСУ висловив сподівання, що в найближчий час ситуація зміниться і на польській стороні віднайдуть можливість руху хоча б для легковиків і автобусів.

У Польщі почали блокувати дороги до пунктів пропуску на кордоні з Україною. Станом на зараз повністю заблоковано рух на пункті пропуску Шегині у Львівській області. Про це повідомив речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко в ефірі телемарафону у п’ятницю, 9 лютого.

«Близько 100 осіб і близько 50 транспортних засобів заблокували під’їзний шлях до кордону. Вони знаходяться десь за кілька сот метрів від пункту пропуску. І на даний момент не відбувається руху ні на виїзд з Польщі, ні на в’їзд в Польщу. Як для вантажівок, так і для легковиків та автобусів», – сказав він.

Речник ДПСУ висловив сподівання, що в найближчий час ця ситуація зміниться і на польській стороні віднайдуть можливість руху хоча б для легкових автівок і автобусів.

За його словами, на інших двох напрямках – Рава-Руська і Ягодин – станом на зараз прикордонники не отримували від польських колег інформації про початок дій з блокування.

Нагадаємо, тиждень тому польські фермери анонсували новий загальнонаціональний страйк і блокування кордону з Україною. Він розпочнеться 9 лютого і триватиме до 10 березня.

Як відомо, 23 грудня польські фермери припинили протести на кордоні з Україною для переговорів з новим урядом. Тоді вони вимагали дотацію на закупівлю кукурудзи, зберегти податок на рівні поточного року і продовжити кредитування ліквідності.

А 31 січня Єврокомісія запропонувала продовжити економічний безвіз з Україною ще на рік. Водночас у Брюсселі планують створити «посилений запобіжник» для захисту інтересів європейських аграріїв.

Джерело