Загибель Олександра Ющенко: де прийняв останній бій головний сержант бригади Хартія — Події

Загибель Олександра Ющенко: де прийняв останній бій головний сержант бригади Хартія - Події

Фото: facebook.com/khartiiabrygada

Під час виконання бойового завдання загинув головний сержант 13-ї бригади Національної гвардії України «Хартія» Олександр «Капа» Ющенко. Про це повідомили пресслужба бригади та міський голова Луцька Ігор Поліщук.

— Олександр Ющенко загинув 23 квітня під час виконання бойового завдання щодо захисту територіальної цілісності та незалежності України в районі населеного пункту Долинське Дніпропетровської області, — зазначив Поліщук.

Прощання з військовим відбудеться у п’ятницю, 26 квітня, об 11 годині у Луцьку в Кафедральному соборі Святої Трійці.

Військову кар’єру Ющенко почав у 2005 році, вивчившись на танкіста, за рік став командиром відділення. У 2014 році він повернувся до військової справи, брав участь у боях у  складі спецпідрозділу «Омега». Був нагороджений вогнепальною зброєю та орденом «За мужність» ІІІ ступеня.

У 2015 році Ющенко став одним із засновників 4-ої бригади оперативного призначення Національного гвардії України «Рубіж» — першого в історії незалежної України формування, створеного згідно з натівськими стандартами.

У 2018 році став командиром відділення у 25-й окремій бригаді охорони громадського порядку НГУ. У 2022 році мобілізувався ССО ЗСУ. Згодом перевівся до 5-ї окремої бригади НГУ.

Розпочав службу в 13-й бригаді оперативного призначення НГУ «Хартія» з квітня 2023 року. Одразу був призначений на посаду головного сержанта бригади.

25 квітня в боях на фронті загинула військовослужбовиця та журналістка «Тижня» і «Читомо» Алла Пушкарчук (Рута). Дата прощання з нею наразі невідома.  15 квітня під час виконання завдання на Донецькому напрямку загинув сержант 59-ї бригади Павло Петриченко. До повномасштабного вторгнення він був громадським активістом та учасником Євромайдану. З ним попрощалися у Києві 19 квітня. 
Джерело