Захисні ролети: особливості та різновиди

Захисні ролети – конструкції, що встановлюються в віконні отвори та виконують важливі функції. Йдеться про захист від несанкціонованого проникнення, несприятливих погодних умов та вуличного шуму. Ролети складаються з декількох основних елементів, до яких належить короб, полотно та механізм управління. На сьогодні складно знайти альтернативу таким конструкціям, оскільки в них поєднується висока функціональність та довговічність.

Особливості захисних ролет

Давайте розберемося в тому, чому захисні ролети на вікна мають великий попит. Це заміна металевим ґратам, які раніше широко застосовувались для захисту від злому. Наразі їх популярність практично нульова, оскільки сучасні системи мають багато переваг:

  • міцність – ролети виготовляються з матеріалів, що відрізняються стійкістю до навантажень та до механічних пошкоджень;
  • шумопоглинання – при використанні захисних ролет значно зменшується рівень вуличного шуму. Таким чином створюються комфортні умови перебування в приміщенні;
  • довговічність – конструкції використовуються за призначенням протягом довгого часу. Полотно не вигорає під дією сонячних променів, тому ролети не втрачають привабливий зовнішній вигляд;
  • енергоефективність – взимку в приміщенні зберігається тепло, тому знижуються витрати на опалення (приблизно на 30%);
  • широкий вибір кольорів – завжди можна знайти варіант, керуючись тим, якого кольору фасад будинку чи магазину. Наприклад, коричневий, зелений, антрацит;
  • практичність – для збільшення терміну експлуатації конструкцій потрібно регулярно очищати полотно від забруднень за допомогою підручних засобів. Також необхідно перевіряти, як працюють механізми.

Ще одна важлива особливість – захисні системи доповнюються механічним чи електричним приводом. Якщо передбачається ручне управління, тоді використовуються спеціальні засувки чи замок з ключем. Якщо клієнти хочуть, щоб полотно підіймалось і опускалось в автоматичному режимі, тоді використовується електропривід та пульт/кнопка на ключі.

Види профілів

У ході виробництва захисних ролет застосовуються різні види профілів. Для приватних будинків підходять вироби, виготовлені з пінозаповненого профілю. Його особливості – доступна ціна, теплоізоляція, легкість та міцність. Для захисту офісних приміщень, фінансових установ, комерційних об’єктів оптимально підходить екструдований профіль. Переваги даного варіанту – підвищена міцність до механічних пошкоджень, стійкість до вітрових навантажень та забезпечення максимального захисту від злому. Для обмеження доступу в приміщення в неробочий час та для демонстрації товарів в магазинах використовується решітчастий алюмінієвий профіль. В ньому передбачаються отвори.

Як бачите, захисні ролети на вікна кардинально відрізняються від металевих ґрат. Це ретельно продумані конструкції, у яких немає недоліків. Їх широко використовують для захисту від несанкціонованого проникнення та від сторонніх поглядів.