Зараз Patriot місце саме в Україні — Зеленський

Зараз Patriot місце саме в Україні - Зеленський

Фото: Пресс-служба президента Украины Україна шукає можливість захисту неба для Харкова, заявив Зеленський

Україна шукає можливість дати Харкову більше захисту неба. Президент закликав партнерів надати засоби ППО.

  Західні системи протиповітряної оборони Patriot зараз мають перебувати в Україні, щоб згодом не довелося їх застосовувати по всьому східному флангу НАТО. Про це заявив президент Володимир Зеленський під час вечірнього відеозвернення в неділю, 7 квітня.   «Ситуація в Харкові — дуже жорстка, постійний російський терор, тепер ще й фактично щоденно — авіабомбами. Ми шукаємо можливості дати Харкову більше захисту неба — і це завдання як для військових, так і для всіх дипломатів України — для кожного й кожної, хто відповідає за міжнародну комунікацію, хто щоденно має бути в діалозі з партнерами», — заявив глава держави.   За словами Зеленського, «цілком очевидно, що наявних у нас, в Україні, засобів ППО не вистачає — і це очевидно для всіх наших партнерів».

«І світ, нарешті, має почути цей біль, який російські терористи завдають Харкову, завдають Куп’янську, містам Донецької області, Запоріжжю, Сумщині та багатьом іншим нашим українським громадам. Є системи ППО у світі, які можуть допомогти. Потрібна лише політична воля, щоб ці системи були передані Україні», — наголосив президент.

Глава держави зазначив, що «бути активними у виконанні цього завдання – це персональна відповідальність наших дипломатів, які працюють за напрямками та країнами, де є необхідні системи».   «Наразі Patriot місце саме в Україні, щоб згодом не довелося їх застосовувати щонайменше по всьому східному флангу НАТО», — резюмував Зеленський.

 
Нагадаємо, сьогодні зранку війська РФ обстріляли житловий квартал Шевченківського району Харкова. Постраждали пʼять мирних мешканців. Пошкоджено 13 багатоповерхівок та приватних будинків, навчальні заклади, кафе, гуртожиток, готель, автомобілі.   6 квітня росіяни обстріляли Харків ракетами С-300. Загинули шість людей, 11 отримали поранення. Були пошкоджені дев’ять житлових будинків, адмінбудівля, дитсадок, кафе, АЗС, гуртожитки.

Джерело