Затримали осіб, які могли допомогти чоловікам на вантажівці прорвати кордон на Закарпатті, — Держприкордонслужба — Події

Затримали осіб, які могли допомогти чоловікам на вантажівці прорвати кордон на Закарпатті, - Держприкордонслужба - Події

Фото: t.me/VGlagola/11858

32 чоловіків, які 9 червня на вантажівці з військовими номерами прорвали українсько-угорський кордон, угорська сторона ще не передала Україні. Проте прикордонники України вже затримали кількох осіб, які, можливо, причетні до незаконного переміщення через кордон цих чоловіків. З ними проводяться фільтраційно-перевірочні заходи. Про це у коментарі «Українській правді» повідомив речник Держприкордонслужби Андрій Демченко.

— Щодо незаконного перетину кордону групою осіб із залученням транспортного засобу на ділянці Мукачівського загону на цей час проводиться вся необхідна перевірка. Рух вантажівки в бік кордону через поле було зафіксовано за допомогою технічних засобів контролю за місцевістю. Група реагування виявила сліди автомобіля в бік суміжної країни. Згодом суміжна сторона повідомила про виявлення ними транспортного засобу та затримання 32 громадян України. Окрім цього прикордонники України затримали кількох осіб, які можливо причетні до незаконного переміщення через кордон цих осіб. З ними проводяться фільтраційно-перевірочні заходи, — сказав Демченко.

Він також зазначив, що протиправні елементи не полишають спроб незаконно перетнути кордон. Натомість самі порушники користуються послугами злочинних організованих груп, які обіцяють їм сприяння за чималі гроші. Демченко уточнив, що в ході перевірки не було встановлено приналежність автомобіля до військових формувань. Наразі угорська сторона ще не передала Україні затриманих громадян.

9 червня на Закарпатті автомобіль ГАЗ-66 з чорними військовими номерами прорвав кордон на ділянці «Косино» та «Велика Бийгань». Пізніше угорська поліція повідомила про затримання 32 осіб на околиці села Барабаш. У квітні цього року ухилянт втік від прикордонників і кинувся в бік Угорщини, проте його спіймали. Друга спроба втечі для зловмисника виявилася успішною. Інцидент стався на КПП «Астей» (Лужанка).

 

 

Джерело