Зеленський побачив “вікно” для переговорів з РФ

Зеленський побачив "вікно" для переговорів з РФ

Фото: Пресслужба президента України Володимир Зеленський пояснив, чому є шанс на реальні переговори щодо завершення війни

Володимир Зеленський висловив сподівання на приїзд представників президента США Стіва Віткоффа та Джареда Кушнера до Києва за два тижні.

Росія почала втрачати ініціативу на полі бою і це відкриває можливість для дипломатичного врегулювання війни. Зараз існує “вікно” для переговорів, сказав президент Володимир Зеленський в інтерв’ю CBS News, оприлюдненому в неділю, 31 травня.

За його словами, з грудня 2025 року РФ почала втрачати ініціативу на полі бою, і він поділився цією інформацією з партнерами у США.

“У січні я сказав їм (партнерам – ред.), що, на мою думку, у нас є вікно для переговорів, оскільки щомісяця вони (Росія – ред.) втрачатимуть дедалі більше людей і через це втратять ініціативу на полі бою. Зараз вони почали завдавати по нас масованих ракетних ударів, і головна причина, чому вони це роблять, полягає в тому, що вони почали програвати на полі бою”, – зазначив президент.

За даними Зеленського, ворог за місяць не зміг окупувати більше території, ніж ЗСУ звільнили.

“Тож зараз у нас є цей проміжок часу перед зимою. Тому я вважаю, що… до початку зими нам потрібно знайти спосіб, дипломатичний спосіб, сісти та поговорити”, – сказав Зеленський.

Він підкреслив, що це також залежить від внутрішнього тиску на Володимира Путіна з боку його суспільства, а також від санкційного тиску США та Європи на Росію. Тому потрібні подальші санкції.

“Це добре, це дипломатичний шлях”, – заявив глава держави.

Також Володимир Зеленський висловив сподівання на приїзд представників президента США Стіва Віткоффа та Джареда Кушнера до Києва за два тижні.

“Принаймні я отримав таке повідомлення від моєї переговорної групи, вони сказали мені, що мали контакти зі Стівом та Джаредом, і вони сказали, що готові приїхати в Україну та поговорити, якщо, звичайно, якщо… І сьогодні це “якщо” означає Близький Схід”, – констатував він.

Президент вважає, що “потрібно побачити американську переговорну групу в Україні”.

“Вони ніколи тут не були. Я думаю, що це важливо не лише для нас. Їм корисно зрозуміти, побачити людей, що їхнє життя триває, але ми хочемо зупинити цю війну. Це має зупинити Росію. Вони кілька разів були у Москві. Я раніше про це казав: якщо вони хочуть цього разу поїхати до Москви, вони мають приїхати в Київ, а потім їхати в Москву. Я думаю, це буде корисно”, – резюмував Зеленський.

Нагадаємо, 22 травня держсекретар США Марко Рубіо заявив про паузу в тристоронніх переговорах американської сторони з Україною і Росією. Але США допускають їх відновлення за певних умов.

Перед цим в Кремлі заявили, що переговори США, України та Росії “недоцільні”, поки Київ не виведе війська з підконтрольної йому частини Донбасу.

У свою чергу Зеленський запевнив, що Україна не збирається робити такі подарунки Путіну.

Джерело