Зеленський: Працюємо над архітектурою безпеки

Зеленський: Працюємо над архітектурою безпеки

Фото: Пресслужба президента України Президент України Володимир Зеленський

В умовах повномасштабної війни саме сила є основою свободи, підкреслив президент у вечірньому відеозверненні.

Президент України Володимир Зеленський провів нараду з Мінстратегпромом щодо результатів роботи з виробництва дронів та боєприпасів. Про це сьогодні, 30 січня, Зеленський повідомив у вечірньому відеозверненні до народу України.

«Олександр Камишін доповів щодо результатів роботи з виробництва дронів і боєприпасів. Ми нарощуємо виробництво. Дуже важливо — додаємо нові позиції, триває освоєння нових зразків зброї. Вітчизняне виробництво дронів, снарядів, техніки — це виробництво буквально нашої свободи, свободи українців і України. Бо в таких умовах, в умовах повномасштабної війни, саме сила є основою свободи. І я вдячний усім працівникам, усім працівницям нашого оборонно-промислового комплексу, які це забезпечують — забезпечують українську силу — своєю роботою заради оборони. І, до речі, окремо сьогодні міністр доповів щодо виробництва далекобійних дронів — це одне з ключових завдань для ОПК», — сказав Зеленський.

Крім того, президент повідомив про розмову з колегою з Фінляндії й зустріч із колишнім генсеком НАТО Андерсом Фогом Расмуссеном.

«Ми разом працюємо над новою архітектурою безпеки, яка потрібна Україні, усій Європі, усій Євроатлантиці. Пан Расмуссен зі своїм досвідом Генерального секретаря НАТО допоміг Україні із системою безпекових гарантій: її філософію та можливі рамки почали розробляти саме в очолюваній Расмуссеном та Андрієм Єрмаком експертній групі. Зараз ми маємо вже спільноту з 32 держав, які приєдналися до декларації Групи семи щодо безпекових гарантій, а також і першу двосторонню угоду — з Британією. Будуть також нові угоди. Ми зараз фіналізуємо текст кількох документів. Дуже важлива робота», — йдеться у зверненні.

Зеленський також подякував рятувальникам, які щодня працюють на місцях ворожих ударів, щоб оперативно ліквідувати наслідки обстрілів, і поліцейським, які рятують життя українських громадян. Окремих рятувальників і поліцеських президент назвав поіменно.

«Сьогодні я хочу особливо відзначити працівників ДСНС у Херсонській області: сержанти Іван Бочаров та Микола Любченко, головний майстер-сержант Роман Попурій. А також поліцейські: лейтенант Єгор Іванов та старший лейтенант Олександр Бутенко. ДСНС у Харківській області: сержант Дмитро Голосняк, головний майстер-сержант Олександр Антонів і полковник Олексій Сергієнко. А також поліцейські: капітан Анастасія Жижина та майор Артем Романько. Донеччина — відзначу екіпаж ДСНС Фенікс: майори служби цивільного захисту Едуард Анненков, Віталій Саламаха та Дмитро Дураков. А також екіпаж поліції Білі янголи: старший лейтенант Дмитро Соловій та Геннадій Юдін. Я дякую всім вам і вашим колегам за самовідданість і за порятунок життів», — сказав президент.

Раніше повідомлялося, що президент Володимир Зеленський провів із премʼєр-міністром Денисом Шмигалем стратегічну нараду щодо всього першого півріччя в роботі з сусідами в Європейському Союзі. 

Зеленський і президент Фінляндії обговорили формулу миру

Джерело