Зеленський розповів про резолюцію ПАРЄ

Зеленський розповів про резолюцію ПАРЄ

Фото: Кадр с видео Президент України Володимир Зеленський

Володимир Зеленський наголосив, що робота над поверненням депортованих дітей додому триває на всіх рівнях.

Президент Володимир Зеленський у вечірньому відеозверненні до народу України повідомив про резолюцію ПАРЄ, яка визначає, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду.

«Сьогодні є важливий політичний результат у Страсбурзі — на сесії ПАРЄ. Ухвалено резолюцію, якою визначається, що депортація Росією українських дітей містить ознаки геноциду. Якщо говорити практично, це рішення суттєво допоможе нашій глобальній роботі з притягнення Росії та її посадовців, включно з керівником держави-терориста, до відповідальності саме за геноцид, геноцидну політику проти України», — сказав Зеленський.

Президент підкреслив продуманість злочину, спрямованого на знищення сутності українців.

«Депортація українських дітей — це один із цілком продуманих елементів намагання Росії стерти ідентичність нашого народу, знищити саму сутність українців. Це свідомий злочин геноциду, вчинений російськими посадовцями», — саме так це має кваліфікуватися і політично, і юридично, — зазначив він у зверненні.

Зеленський також наголосив, що робота над поверненням депортованих дітей додому триває на всіх рівнях.

«Сьогодні перша леді України зверталась до ПАРЄ — саме щодо дітей, сімей. Наші парламентарі й дипломати добре попрацювали. І на всіх рівнях – формальних і неформальних, з лідерами держав, на парламентському, урядовому, правоохоронному рівнях, в юридичній спільноті та у міжнародних і міжпарламентських організаціях — ми продовжимо працювати для повернення всіх депортованих українських дітей та для покарання Росії», — додав президент.

Як відомо, 17 березня МКС видав ордер на арешт президента РФ Володимира Путіна та дитячого омбудсмена Марії Львової-Бєлової. Їх підозрюють у причетності до незаконної депортації українських дітей.

ПАРЄ: Депортація українських дітей до РФ — геноцид

Джерело