Зеленський звернувся до Паризького форуму миру

Зеленський звернувся до Паризького форуму миру

Фото: Пресс-служба президента Украины Президент України звернувся до учасників Паризького форуму миру

Президент України упевнений, що саме співпраця та єдність усіх, хто справді цінує мир, може запобігти катастрофам і зупинити страждання народів.

Президента України Володимир Зеленський сьогодні, 10 листопада, звернувся до учасників Паризького форуму миру. Текст звернення наводить пресслужба президента України.

«Я радий можливості звернутися до вас і вдячний, що в такі складні, турбулентні часи Паризький форум миру залишається дієвим і робить свій внесок у глобальну співпрацю. І — що справді важливо для глобальної стабільності — він зміцнює співпрацю між Європою та Африкою, Азією, Латинською Америкою. Зараз, у наш час, світ стоїть на роздоріжжі. Локальні війни можуть спровокувати глобальний колапс. Страждання, яких зазнає та чи інша нація, можуть затягнути у прірву сусідні народи. Але світ не приречений на катастрофи й страждання. Ми здатні зробити правильний поворот!» — переконаний Зеленський.

Президент упевнений, що саме співпраця та єдність усіх, хто справді цінує мир, може запобігти катастрофам і зупинити страждання народів.

«У цьому важлива кожна нація! Про це важливо пам’ятати. Немає кількох «великих», які нібито можуть щось вирішувати за всіх у світі. Усі народи рівні, і кожен народ заслуговує на повагу. Тільки такий підхід може реалізувати право кожної дитини кожного народу на світ, у якому буде більше прикладів досягнення миру, ніж історій його руйнування. Тому, коли я пропонував Українську формулу миру, щоб захистити наш народ і створити глобально значущий прецедент відновлення чесного миру, я розраховував на глобальні зусилля, на об’єднання світової більшості, на співпрацю, яка об’єднує всі континенти. І поступово ми цього досягаємо», — сказав Зеленський.

Президент України подякував усім, хто підтримує ці зусилля, і підкерслив: немає таких труднощів, які не можна було б подолати єдністю людей.

Окремі слова вдячності адресувалися народу Франції і президенту Еммануелю Макрону.

Нагадаємо, сьогодні Зеленський зустрівся з міністром оборони Литви. Україна працює з Литвою над постачанням для Збройних сил броньованих медичних евакуаційних машин.

Зеленський прийняв вірчі грамоти від нових послів

Джерело