Зеленський зустрівся з прем’єром Румунії

Зеленський зустрівся з прем'єром Румунії

Фото: Офіс президента України Президент України зустрівся з прем’єр-міністром Румунії

Сторони обговорили питання продовольчої безпеки та розбудови нових логістичних шляхів транзиту української агропродукції територією Румунії.

Президент Володимир Зеленський в середу, 18 жовтня, зустрівся прем’єр-міністром Румунії Марчелом Чолаку, який перебуває з візитом в Україні. Про це повідомила пресслужба глави держави.   Президент висловив подяку Румунії за вагому практичну допомогу Україні з перших днів повномасштабного російського вторгнення.
  Зеленський високо оцінив результати свого нещодавнього візиту до Румунії, а також перше в історії українсько-румунських відносин спільне засідання урядів двох країн, яке відбулося в Києві. Глава держави висловив переконання, що українсько-румунські відносини й надалі поглиблюватимуться.
  «Сьогодні ухвалено стратегічне рішення, про яке ми говорили, щодо румунської мови. Я думаю, що це відповідь на те, яким чином ми будемо й хочемо працювати разом», — зазначив глава держави.
  Президент окреслив ключові пріоритети щодо подальшої оборонної підтримки України з боку Румунії, зокрема з урахуванням необхідності забезпечення захисту південного регіону нашої країни та портової інфраструктури Дунаю від російських повітряних атак.   Було обговорено питання взаємодії двох держав у контексті забезпечення продовольчої безпеки, зокрема акцентовано на важливості розбудови нових логістичних шляхів транзиту української агропродукції територією Румунії.   Зеленський окремо відзначив сприяння румунської сторони в евакуації громадян України з Ізраїлю до Румунії.

Нагадаємо, 10 жовтня Зеленський відвідав Румунію, після чого повідомив, незабаром почне діяти новий зерновий коридор. 12 жовтня уряд Румунії затвердив постанову, яка регламентує імпорт чотирьох зернових культур з України.

Джерело