Згвалтування в ділянці Кагарлика: екс-поліцейських засудили до 11 років ув’язнення — Події

Згвалтування в ділянці Кагарлика: екс-поліцейських засудили до 11 років ув'язнення - Події

Фото: pixabay.com

Обухівський районний суд визнав винними двох колишніх співробітників Кагарлицького відділення поліції, які протягом 2020 року систематично катували людей та зґвалтували жінку. Про це повідомляє Офіс генерального прокурора.

— У травні 2020 року правоохоронці застосували тортури до жінки, яку викликали у відділення поліції як свідка. Одягали на неї протигаз, наручники та стріляли з табельної зброї над головою. Після цього кілька разів зґвалтували постраждалу, – розповіли правоохоронці.

Крім того, слідство встановило кілька фактів тортур у цій ділянці. Зокрема, того ж місяця іншого потерпілого правоохоронці били та катували для отримання визнання. А в січні 2020 року обвинувачені, з метою отримання свідчень за можливе скоєння крадіжок, завдавали двом потерпілим тілесних ушкоджень, вивозили їх у багажнику за околиці міста та катували електричним струмом. Після цього їх прикули наручниками до батареї у коридорі, де постраждалі перебували до наступного дня. Керівник відділення знав про існування такої практики, проте не вживав заходів до припинення незаконних дій підлеглих та не повідомив компетентні органи про ці злочини, підкреслили в прокуратурі.

Суд призначив зловмисникам покарання у вигляді 11 років ув’язнення. Як розповіла адвокат потерпілої Олена Сотник, такі терміни отримали 29-річний екс-оперуповноважений Сергій Сулима та 39-річний екс-начальник сектору кримінальної поліції Кагарлицького відділення поліції Микола Кузів. При цьому Неля Погребицька, яка є потерпілою, отримає компенсацію за завдану шкоду у сумі 1 мільйон 296 тисяч гривень.

У ніч на 24 травня 2020 року в Кагарлику Київської області оперуповноважений та начальник сектору поліцейського відділення у службовому кабінеті із застосуванням насильства кілька разів зґвалтували жінку, яку викликали до відділення поліції як свідка. 26 травня суд узяв під варту обох поліцейських без права на внесення застави. Згодом їх звільнили з поліції.

Джерело