ЗСУ збили китайський дрон Mugin-5 на Донбасі — ЗМІ

ЗСУ збили китайський дрон Mugin-5 на Донбасі - ЗМІ

Фото: twitter.com/GlasnostGone Уламки збитого дрона

Китайська компанія-виробник підтвердила, що це її БПЛА, і назвала цей випадок «дуже сумним».

Українські бійці в ніч на 11 березня збили на Донеччині модернізований дрон Mugin-5, виготовлений у Китаї. Про це повідомляє американський телеканал CNN.

СБУ повідомила американському ЗМІ, що їхні агенти, які базуються на підконтрольній Росії території, попередили про запуск безпілотника, який прямував на територію України. СБУ підняла за тривогою військові частини, що базуються поблизу Слов’янська. Близько 2:00 бійці 111-ї бригади ЗСУ почули над головою дрон і навіть побачили, як на БПЛА блимає світло. Захисники відкрили по ньому вогонь із автоматів АК-47.

Українські військові показали журналістам уламки безпілотника, який виявився дроном Mugin-5, виготовленим китайським виробником у портовому місті Сямень.

Низка фахівців називають Mugin-5 «дроном Alibaba», оскільки їх можна купити за 15 тисяч доларів на китайських сайтах, включаючи Alibaba та Taobao.

Компанія-виробник Mugin Limited підтвердила CNN, що це був їхній дрон. Крім того, цей інцидент там назвали «дуже сумним».

Фахівці зазначили, що озброєний комерційний дрон не мав камери, тобто його не можна було використовувати для спостереження, і, по суті, він схожий на «німу бомбу». З військової точки зору дрон дешевий, а його використання країною-агресором ще раз доводить, що «РФ не наддержава, як про це думали у світі».

Експерти вважають, що безпілотник було модернізовано. Зокрема, на ньому виявлено виготовлений із 3D-друкованих компонентів спусковий механізм бомби.

Як повідомлялося 26 лютого, влада Китаю розглядає можливість надання РФ летальної зброї. Проте остаточне рішення ще не прийняте. Цю інформацію підтвердив директор ЦРУ Вільям Бернс.

Байден пообіцяв Китаю жорстку відповідь у разі постачання зброї до РФ

Джерело