Які є критерії вибору ліжка для дітей?

Настав час батькам замислитись про вибір нових меблів для дитини? Ближче до трьох років діти проявляють неймовірну активність та самостійність. Вони стають надзвичайно рухливими, а їхній організм швидко розвивається. У цьому віці класичне дитяче ліжечко для новонароджених стає замалим, і виникає потреба у зміні спального місця. У Soloha.ua ви знайдете різноманітні ліжка для дітей. Але на що потрібно звертати увагу при виборі? Розгляньмо детальніше в матеріалі.

Важливі параметри вибору

Є декілька критеріїв, на які не завадить звернути увагу:

  1. Основа ліжка. Це та частина конструкції ліжка від якої залежить якість сну дитини. Основу можна поділити на 2 типи: монолітну (цільну) та ортопедичну.

Перша виготовляється з листа МДФ або ДСП та забезпечує надійну підтримку матраца. З мінусів варто відзначити відсутність циркуляції повітря, що має безпосередньо негативний вплив на гігієну. Ортопедична основа (ламелі) гнучка, сприяє гарній циркуляції повітря та все більше набирає популярності у виборі дитячих ліжок.

  1. Матеріал каркаса. Основні матеріали для виготовлення дитячих ліжок це: натуральне дерево, МДФ і ДСП. Меблі з натуральних матеріалів, таких як бук і дуб, мають вишуканий дизайн і ніколи не виходять з моди. Деревина — екологічний, але дорожчий варіант меблів. Бюджетні моделі дитячих меблів виготовляються з МДФ або ДСП. Це плити з деревної стружки, що фіксуються між собою клеєм.
  2. Конструкція та особливості дизайну. Для однієї дитини обирайте класичне ліжко. Якщо у вас двоє дітей, варто звернути увагу на двоярусні моделі. Вони пропонують ідеальне поєднання комфорту і практичності та економлять місце в кімнаті.

Додаткові функції дитячих ліжок

Більшість ліжок для дітей виготовляють з підіймальним, вертикальним механізмом. Це дозволяє з легкістю підняти каркас та дістатися, наприклад, до шухляди з постільною білизною та іншими речами. Завдяки підіймальному механізму, простір в дитячій кімнаті можна використовувати більш раціонально. Ліжка з такою функцією також ідеально підходять для невеликих кімнат.

Найкращим вибором для дітей і підлітків будуть ліжка з газліфтом. Це простий у використанні елемент з амортизаторами, користуватись яким можуть навіть самі діти, без допомоги дорослих. Ще одним розповсюдженим варіантом для дитячої кімнати є ліжко з висувними ящиками. Ці ніші мають функцію комода й також не крадуть вільний простір кімнати.

Класичне дитяче ліжко являє собою звичайне односпальне. Це 190 см в довжину і 80 см в ширину. Якщо ви хочете купити меблі, які можна використовувати до підліткового віку, варто звернути увагу на моделі довжиною 200 см і шириною 90 см. Купуючи дитячі ліжка тут, варто обирати надійного виробника, адже у цьому випадку, справа не тільки в інтер’єрі кімнаті, а й в безпеці та комфорті сну вашого малюка. Батькам потрібно лише зробити вибір, який забезпечить їхнім дітям здоровий відпочинок.