Перетворення століття: Triumph представили егоїстичний мотоцикл

Старий британський мотобренд переосмислює класику.

Сто років тому вже існували відомі досі мотобренди та гонки на мотоциклах, а ось тюнінгу — у звичному нам розумінні — не було. Хочете, щоб ваш старенький Harley-Davidson Model J їхав швидше? Потрібно погратися з карбюратором, подумати про нові поршні… Що, занадто складно? Добре, почніть з полегшення свого мотоцикла. Прибираємо переднє крило, обрізаємо заднє, багажник теж геть — і ось схудлий на кілька кілограмів мотоцикл розганяється вже жвавіше. Подібні доопрацювання отримали назву bob-job (від англ. «to bob» — коротко стригти), а самі байки — боббери, інформує Ukr.Media.

Вже в 1930-х роках ці ж принципи пригодилися гонщикам новоствореного класу C в американському чемпіонаті AMA за флет-треком — заїздах по ґрунтових кільцевих трасах. У цій категорії виступали на серійних мотоциклах, причому великих бюджетів на доведення болідів ні в кого не було — у США почалася Велика депресія. В результаті у заїздах брали участь прості робітники, для яких гонки стали способом провести уїк-енд. Втім, скоро в цей клас підтяглися і заводські команди — знову ж таки, з фінансових міркувань.

Золотий вік бобберів тривав до 60-х. Після війни добробут американців почав рости, прийшов новий чемпіонат з флет-треку з іншим регламентом, а каст-сцену підкорили чопери. Стиль bob-job все ще залишається популярним напрямком у байкерів, і до нього навіть іноді звертаються виробники мотоциклів, створюючи заводські кастоми — масові моделі, які виглядають як перероблені. Не залишився осторонь і Triumph, додав у свою класичну лінійку Bonneville моделі Bobber і Bobber Black.

І ця пара підірвала ринок, адже ближче до канонічного образу боббера серійні мотоцикли ще не підходили. Щоб створити образ мотоцикла з «сухою» (без задньої підвіски) рамою, як у довоєнних байків, інженери використовували архітектуру «софтейл» з одним амортизатором під сідлом. Саме ж сідло ширяє над рамою на спеціальному кронштейні, що дозволяє регулювати його положення щодо бака і ножних органів управління, що допоможе вам знайти комфортну позицію для їзди поза залежності від вашого зростання.

До речі сідло тут тільки одне — ніяких варіантів для пасажира. Дизайнери Triumph вирішили не йти на компроміси і зробили Bobber Black чесним егоїстом, як того вимагає канон. Відповідно, ви не знайдете тут і підрамника: невелике заднє крило зі світлодіодною технікою кріпиться прямо до маятника.

Багато елементів дизайну мотоцикла можна назвати відсиланнями до старих моделей Triumph. Подивіться на ці поліровані деталі позаду циліндрів — це що, карбюратори? Ні, всього лише накладки на впуск. Але виглядають саме як карбюратори на Triumph TR6 з кінця 60-х. З цієї ж моделі змалювали скриньку для акумулятора на лівій стороні.

Невипадково в назві моделі згадується чорний колір. Щоб переробити звичайний круїзер в боббер, мотоциклісти часів Великої депресії найчастіше починали з різних хромованих аксесуарів і прикрас, розстаючись з ними без особливого жалю. Так і в яскраві кольори байки не фарбували: гроші можна було витратити на що-небудь більш корисне. Тому похмурий образ Bobber Black — це не тільки лаконічний стиль, але данина поваги канонічному образу.

Двигун Bobber Black — класична для британських мотоциклів рядна двійка з кутом між шийками шатунів 270 градусів. З таким інтервалом запалювання звук його вихлопу може нагадувати V-образну двійку, а вібрації успішно компенсуються. Цей мотор встановлюється на мотоцикли лінійки Bonneville з 2016-го року, і налаштовується для кожної моделі під її характер. На Bobber Black він видає 106 Н*м крутного моменту вже на 4000 об/хв, що забезпечує відмінну тягу з низів.

Але їзда на потужному мотоциклі повинна бути безпечною. З цим аспектом у Bobber Black повний порядок. Два 310-міліметрові гальмівні диски спереду укупі з двопоршневими супортами Brembo гарантують ефективне уповільнення, а ABS не дасть заблокувати колеса. Вам будуть доступні й інші електронні помічники: трекшн-контроль і режим їзди в дощ, які відключаються, пом'якшувальна реакція двигуна на роботу ручкою газу. Так, управління дроселем тут електронне, тому у Bobber Black є і вбудований круїз-контроль. Завершує список базового оснащення світлодіодна фара, підігрів ручок керма і іммобілайзер.

На дорозі Bobber Black радує передбачуваною поведінкою і дарує задоволення від керування. Незважаючи на, здавалося б, широке переднє колесо, мотоцикл легко входить в повороти і впевнено в них тримається. Цьому сприяє не тільки низький центр ваги, але ще й чіпкі шини Avon Cobra і нова вилка від Showa з пір'ям діаметром 47 мм, Але будьте уважні — невеликий кліренс може обмежувати вас в кутах нахилу байка.

Мотор поводиться передбачувано і забезпечує рівну тягу аж до відсічення. Якщо вам подобається розмірена їзда, то на вищих передачах ви отримаєте максимум комфорту з запасом крутного моменту для обгонів, а якщо агресивна — тримайте мотор в районі піку потужності (6100 об/хв), благо, на відміну від V-образних конкурентів, вас не будуть дратувати вібрації.

Доповнити образ Bobber Black вам допоможуть оригінальні аксесуари Triumph. Встановіть ще коротше заднє крило з мінімалістичною світлотехнікою, вихлоп Vance & Hines і платформи для ніг. Не варто недооцінювати персоналізацію, адже саме доопрацювання з урахуванням особистих переваг створюють відчуття по-справжньому свого мотоцикла.

Джерело