Як рухатися по дорогах з ямами, щоб не пошкодити свій автомобіль

Поради фахівців.

Щодня автомобілям доводиться долати безліч перешкод на дорозі. Ями, нерівності, вибоїни — все це може пошкодити підвіску та інші частини кузова. Водії повинні знати, як рухатися по таких ділянках, щоб все залишилося цілим, інформує Ukr.Media.

До чого призводить потрапляння в яму

Найголовніший наслідок — пошкодження транспортного засобу. Колеса опиняються під головним ударом, диски і шини можуть бути пошкоджені. Можлива поява грижі, бічного порізу. Пошкодитися може підвіска, кермове управління. Навіть якщо удар в ямі був сильним, але вам здається, що все в порядку, через деякий час проблеми можуть дати про себе знати. Починає страждати кермовий наконечник, люфт кульової опори і багато іншого.

Ще одна небезпека, що чекає водіїв, які наїхали на яму, особливо при повороті — це втрата управління. Транспорт може різко розвернути. Спроба об'їхати також може ні до чого доброго не привести, курсова стійкість може бути втрачена. Це, своєю чергою, стає причиною аварійної ситуації.

Поширені помилки водіїв

Найголовніша помилка — водій рухається з такою швидкістю, що яму помічає в останній момент і об'їхати її вже не виходить. Порада у даному разі проста — розслаблятися за кермом не можна, від автомобіля, що їде попереду, тримайте дистанцію, рухайтеся з такою швидкістю, яка дозволить екстрено загальмувати в разі чого.

Друга помилка випливає з першої — помітивши яму, водії намагаються загальмувати в останній момент, в результаті потрапляють в неї ще жорсткіше. Пружини і так знаходяться в стислому стані, удар виявляється сильнішим, ніж при звичайному русі, а значить зростає ймовірність пошкодження авто.

Що робити з ямою

Якщо ви можете уникнути попадання в неї, зробіть це. Зменште швидкість, пам'ятайте, що поруч з вами є інші учасники руху, ваші маневри для них можуть виявитися несподіваними, це може стати причиною аварії. Але час на такі роздуми з'явиться навряд чи, тому багато хто діє як звикли.

Якщо загальмувати не виходить, проїжджати яму потрібно по прямій, тримаючи газ рівно. Хтось радить, навпаки, додавати газ, щоб передні колеса розвантажилися. Так то воно начебто так, але подібна дія може обернутися сильним навантаженням на трансмісію, якщо привід задній, зросте ризик занесення.

Поради фахівців

Намагаючись об'їхати яму з іншого боку пам'ятайте, зліва від вас розташована смуга зустрічного руху, позаду рухаються інші авто, і не факт, що в цей момент вони стежать за обстановкою. Відмінна підказка водієві — дії тих, хто їде попереду вас.

У жодному разі не скидайте швидкість, якщо ями можуть бути подолані без втрати імпульсу. Спробуйте оцінити її розмір, глибину, лише після цього вирішуйте, як вчинити.

На жаль, але без тренувань неможливо чогось навчитися. Вам доведеться потрапити не в одну яму, подолати безліч нерівностей, лише так вдасться відпрацювати свої навички.

Джерело