Tesla анонсувала новий спорткар, і він занадто швидкий для цієї планети

Розгін до 97 км/год займає 1,9 с. Ілон Маск, пощади!

Зараз вже не всі пам'ятають, що компанія Tesla почалася з моделі Roadster — страшненького, але швидкого спорткара, побудованого на основі Lotus Elise, передає Ukr.Media. І ось, десять років потому Ілон Маск представив новий Roadster.

Ось так виглядав перший Tesla Roadster у 2007 році.

Строго кажучи, це зовсім не родстер. Такий тип кузова зі знімною центральною секцією даху називається Targa. І форма вийшла досить незграбною. Ми звикли, що потужний спорткар повинен або мати довгий капот, як хороший Mercedes, або зміщену вперед кабіну та двигун за сидіннями, якщо це среднемоторна компоновка, як у Bugatti або Lamborghini.

Але Tesla Roadster — ні риба ні м'ясо. Щось мляве з великим куполом салону. І це прикмета часу! Найважча і об'ємна частина силової установки — плоска батарея. Вона знаходиться під підлогою кузова і знімає багаті структурні обмеження. В тому числі і знижуючи центр мас — форма кузова вже не так важлива для розважування.

Наплювавши на класичні канони суперкаробудови, дизайнери все ж зуміли зробити машину яка запам'ятовується. Та й сплутати Roadster з чим-то ще буде не так легко.

Центральну секцію даху і поздовжні бруси можна прибрати і заощадити на солярії.

Втім, все описане вище — малозначна дурниця в порівнянні з заявленими характеристиками. Потужність навіть не згадують. Зате крутний момент — 10 000 Нм. Десять тисяч! Пам'ятаєш, ми нещодавно розповідали, як Koenigsegg Agera RS розвинув понад 450 км/год на дорозі загального користування? Так от, у нього при потужності 1360 л. с. крутний момент становить «всього» 1280 Нм. Так-так, у вісім разів менше! До того ж, електромоторам не треба розкручуватися: всю тягу вони видають відразу, з нуля оборотів. 

Максимальна швидкість повинна перевищити 400 км/ч. І це дивно: про здібності електромобілів до блискавичного старту з місця вже знають навіть касири Макавто, але максимальною швидкістю машини на батарейках не блищать. Сьогодні всі гіперкари, здатні розвинути 400 км/год і більше — навіть не гібриди, а чисто бензинові монстри. Схоже, Tesla збирається взяти і цей рубіж оборони традиційних автомобілів.

Замість звичайного бублику — гоночне кермо, в центрі консолі — гігантський сенсорний екран.

До речі, якщо не гнати стрімголов, то пробіг на одній зарядці батареї наблизиться до 1000 км. А якщо гнати, то 60 миль в годину (97 км/год) спідометр покаже через 1,9 с після старту. Розгін з місця до 160 км/год займе 4,2 с.

Всі, хто вже спати не може без нового родстера, повинні приготувати як мінімум 200 тисяч доларів. Правда, зробити це треба не за пару місяців, а до 2020 року. Можна заощадити, якщо приходити в супермаркет зі своїм пакетом і замінити в раціоні стейки бургерами.

Джерело