Всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської ТЕС пошкоджені через атаку 22 березня — ДТЕК

Через російську масовану атаку 22 березня всі енергоблоки Бурштинської та Ладижинської теплоелектростанцій зазнали руйнацій різного ступеня.

Як передає Укрінформ, про це в інтерв'ю виданню «Економічна правда» повідомив виконавчий директор Групи ДТЕК Дмитро Сахарук.

«У нас постраждали всі блоки на Бурштинській ТЕС і всі — на Ладижинській ТЕС. Енергоблоки в різному ступені руйнації: від повної до понад 50%», — сказав Сахарук.

Загалом через атаку ДТЕК втратив 50% встановленої потужності ТЕС. За словами Сахарука, оцінка пошкоджень ще не завершена, однак попередньо лише великого обладнання зруйновано на 200 млн дол.

«Загалом по країні дуже серйозна руйнація, яка буде вимагати навіть не місяців на відновлення. Можливо, один-два блоки почнуть працювати раніше, але загалом це 6, 12, 24 місяці або навіть більше. Поступово будемо відновлювати», — сказав Сахарук.

Він зауважив, що без допомоги міжнародних партнерів енергетичні компанії не зможуть відновити пошкоджені об'єкти — передусім ідеться про закупівлю обладнання.

Виконавчий директор ДТЕК прогнозує, що на Одещині й Харківщині, які найбільше постраждали від атаки, на повне відновлення енергопостачання знадобиться два-три місяці. У цей період можуть там бути перебої з електрикою.

Окрім уражень ТЕС 22 березня, упродовж зими сильних пошкоджень КАБами зазнала Курахівська ТЕС. Сахарук повідомив, що зараз станція не працює.

Як повідомляв Укрінформ, 22 березня росіяни здійснили наймасштабнішу атаку ракетами і дронами на енергетичні об'єкти. Були пошкоджені високовольтні підстанції, теплова генерація, суттєво постраждала Дніпровська ГЕС.

Станом на ранок 28 березня обмеження електропостачання застосовувалися на Харківщині.

Фото ілюстративне

Джерело