Чи шкідливо крутити кермо автомобіля, поки він стоїть на місці

Це питання зазвичай хвилює водіїв зі старої автошколи.

Практично всі інструктори в автошколах суворо забороняють своїм учням крутити кермо машини в той час, коли вона стоїть на місці. Вбита одного разу в голову, ця "істина" переслідує потім автолюбителів і коли вони пересідають на пристойні іномарки, в тому числі преміальні, інформує Ukr.Media.

"Не крути кермом на місці!"- цей крик розвеселого інструктора з автошколи досі дзвенить у вухах багатьох водіїв.

Свого часу, багато років тому, мені так і не вдалося домогтися зрозумілої відповіді на питання: "а чому не можна, власне?!". Вже практично вимерли ті "жигулі", на яких багато поколінь вчилися водити машину, поступившись місцем бюджетним "корейцям", "французам" і "німцям", а сакральна фраза, як показує практика, продовжує звучати на майданчиках автошкіл і донині. Чи є в ній хоч який-небудь сенс?

Відразу, як то кажуть, "впадає в очі" той факт, що практично всі поголовно сучасні авто оснащуються або гідравлічним, або електричним підсилювачем керма, на відміну від легендарних "жигулів". На тих машинах для кручення керма доводилося докладати помітні зусилля. Особливо, коли машина стояла на місці. Тому був прямий резон не робити цього коли авто не рухалося.

Крім того, через специфічну конструкцію керма задньопривідних машин, що "вийшли з СРСР", підвищений опір повороту, нерухомого авто, передніх коліс викликав прискорене "розбовтування" шарнірних з'єднань. Принаймні, саме таку версію зазвичай озвучували інструктора.

Якщо цей "епос" відповідає дійсності, що досить сумнівно, зрозуміти фразу "не крути кермо на місці" було можна — приводити ремонт автомобіля після курсантів доводилося йому особисто…

У сучасних авто, оснащених гідро- і електропідсилювачами керма, можна, в принципі, допустити, що від крутіння керма "на місці" може бути якась шкода. Адже підвищеного опору коліс ніхто не відміняв. Відповідно, і навантаження на всі елементи приводу підсилювача керма у машини що стоїть буде вище, ніж у тій що котиться. У зв'язку з цим, теоретично, любов покрутити кермом на стоянці може призводити до трохи більшого зносу тих чи інших вузлів системи. Однак на практиці нічого подібного не спостерігається. Хоча б тому, що автовиробники прекрасно знають, що середньостатистична "блондинка" не морочиться з приводу стоянкових тонкощів і крутить кермом тоді, коли їй заманеться.

З урахуванням цього і розраховується система гідро — або електропідсилювача керма. Зауважимо, що деяким особливо тривожним автовласникам не дає спокою питання: "а не шкідливо для машини крутити кермо при заглушеному моторі?". По-перше, незрозуміло, навіщо так робити, адже це банально важко?! А по-друге, при цьому ніяких неприємностей для механізму бути не може.

Джерело